Novinářský kroužek 2015/2016

Hlavními výstupy novinářského kroužku jsou časopisy „Dětský sen“, asi 5 čísel za rok, dále pak almanachy příběhů a básní, opublikovaná mediální sdělení v Moravskoslezském deníku, prezentace toho nejlepšího na nástěnkách a webových stránkách školy, vystoupení před širokou veřejností.
V jednotlivých hodinách se zaměřujeme na práci s počítači, s denním tiskem, s literaturou, píšeme zprávy, básně, různé příběhy a názory na akce školy, ilustrujeme. Také hrajeme hry se slovy.
Děti navštěvují akce novinářského kroužku moc rády.
Kroužek vedou skvělé novinářky: Mgr. Alena Kanclířová a Marcela Sadílková
Šéfredaktorem je v letošním školním roce Denisa Vinárková, zástupcem šéfredaktora Aneta Vnenčáková.
Ve školním roce 2015/2016 se scházíme pravidelně v sudém týdnu ve čtvrtek od 7:00 hod. Kromě toho se uskuteční různé akce:výstavy, kina, ochutnávky specialit v různých restauracích, exkurze - poznáváme krásy Čech, abychom měli o čem psát.