Výlet na Emu

Sportovní kroužek není jen fotbal nebo florbal, jak by si člověk mohl myslet, ale je to i turistika a objevování nových míst. Proto jsme se 6.12. s naší partou vydali na kopec, co má sice jen 315 m.n.m., ale rozhodně je z něj na Ostravu nejlepší výhled a konečný výstup na vrcholek není jen tak. Je to Ema, známá halda, která nabízí malý turistický výlet přímo v Ostravě. Společně s Tomem, Kamčou, Denčou, Martinem, Honzou a Bětuškou jsme vyrazili v neděli ráno směr Slezská Ostrava. Náš výlet jsme spojili také s výukou jak pracovat s GPS a tak jsme si cestu na vrchol našli pomocí zadaných souřadnic. Na vršku Emy nás čekal krásný výhled, i když bylo trochu zamračeno, ale chuť jsme si spravili nálezem pokladu, který byl ukrytý až na úplném konci naší cesty. A protože všichni účastníci výletu nelenošili, poctivě šlapali a všechno zvládli, nezbylo než se odměnit v Babiččině cukrárně přímo v centru Ostravy. Ať žije ostravská turistika !!!

img 1290   img 1295