Spolupráce s ostravskou galerií výtvarného umění

Naše škola se v tomto školním roce zapojila do projektu EU, který realizovala Galerie výtvarného umění Ostrava. Akce „Terapie loutkou“ se zúčastnila celá 4. třída pod vedením paní učitelky Mgr. Renáty Soukupové. Akce „Kolíbalky“ pro starší se zúčastnili žáci 2. stupně, a to 8. A, 7. B, Roman Flieger z 8. B a Michal Rypel z 9. třídy pod vedením paní učitelky MgA. Markéty Hermanové a Mgr. Aleny Kanclířové. Žáci si nejen prohloubili své estetické vnímání, ale svou kreativně-tvůrčí činností vytvořili umělecká dílka nemalé hodnoty. Jejich obrazy můžete zhlédnout na výstavě v Domě umění. Poděkování patří především paní Marcele Pelikánové, která oslovila ke spolupráci naší školu. Celý projekt byl ukončen a předveden 10. 12. 2015 na vernisáži, konané u příležitosti „Umělec roku Moravskoslezského kraje“, které se také zúčastnil hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák a další významní představitelé našeho kraje. Všichni jsme si to v Domě umění moc užili, máme spoustu uměleckých zážitků, ale i kulinářských. Doufáme, že spolupráce s ostravskou galerií bude pokračovat i v novém roce 2016.
Žáci z novinářského kroužku
a-006   a-018
 Návštěva Domu umění v Ostravě
Dne 24. 11. 2015 se naše třída spolu se 7. B, Romanem F. a vynikajícím malířem  s Michalem R. vydala do galerie, která se nachází v Domě umění v centru Ostravy. Bylo to super, jeli jsme tam tramvají, kde jsme se s Michalem hodně pobavili. V galerii jsme se dívali na různé obrazy a moderní sochy od malíře a sochaře Stanislava Kolíbala, hledali jsme v nich smysl. Později jsme si mohli udělat své mistrovské dílo. Já jsem vyryl do připravené destičky z hlíny čaj nebo kávu, odborně se tomu říká zátiší. Kamarádka Míša nakreslila podmořský svět, Radim zase pyramidy. Každý si vytvořil moderní obraz dle své fantazie. Moc se těším, až se půjdeme znovu podívat na naše obrazy. Vernisáž se koná v Domě umění 10. 12. 2015.
Tomáš Jedelský, 8. A
25-11animace-003   25-11animace-013