Výchovný koncert - Smartphonie

Dne 26. 1. 2016 jsem se společně se svou třídou 8. A, 7. A a 9. třídou zúčastnila výchovného koncertu, který se konal v Kulturním domě Ostrava. Účinkovala tam Janáčkova filharmonie Ostrava. Trvalo to asi dvě hodiny. V první polovině nám představili jednotlivé hudební nástroje, poslouchali jsme vybranou hudbu a v té druhé části jsme mohli o hudbě hlasovat prostřednictvím svých mobilních telefonů. Z počátku se mi hlasovat nedařilo, ale potom jsem přišla záhadě na kloub. Celým koncertem nás provázel mladý moderátor, který se mi zdál docela legrační. Nejvíc jsme se zasmáli na konci koncertu, když se ujal dirigentství a zlomil dirigentovi hůlku. Koncert se mi celkově líbil, hudebníci byli sehraní a každý nástroj zněl krásně. Bylo tam opravdu hodně dětí z různých škol. A i když jsme na konci koncertu hlasovali, že nikdo zpívat nebude, mohli jsme si poslechnout operní árie zpěváka a hezké zpěvačky. Mně osobně opera moc nebere, ale i tak si myslím, že to bylo moc hezké vystoupení. Říkám si, že mám docela velký kulturní zážitek a je možné, že už nikdy nic podobného nezažiji, takže jsem ráda, že jsem to mohla vidět. Po koncertu jsme šli s mou třídou do obchodního centra Nová Karolina. Tam jsme si dali skvělý oběd. Celá akce se mi líbila, protože mám ráda hudbu. Příště bych si přála, abychom se zúčastnili koncertu s moderní hudbou. Poděkování patří paní učitelce Soni Fronckeové, která nám tuto akci zprostředkovala.
Karolína Janová, 8. A

img 0272   img 0278