Školení MS Excel pro začátečníky

datum, čas konání akce: 3.2.2016 od 14:00 hod do 17:00 hod.

učebna: ZŠ a MŠ Ostrava-Poruba, Ukrajinská 19,p.o.

Dne 3.2.2016 se na naší škole uskutečnilo školení „MS Excel pro začátečníky“ určené všem pedagogům, kteří učí naše handicapované žáky Informatiku. Toto školení proběhlo pod záštitou KVIC Nový Jičín. Jednalo se o seznamovací blok, v němž se účastníci dozvěděli základní informace o tabulkovém procesoru, určeném převážně pro zpracování číselných dat. Program je určen pro organizaci a správu dat v přehledných tabulkách a v tomto výukovém bloku byli účastníci seznámeni s pojmy, jako je buňka, sešit, list, oblast, ale i sloupec, řádek a obecně orientace v souřadnicovém systému. Dále byla s účastníky prakticky ozkoušena fiktivní databáze (stát – hlavní město – rozloha- počet obyvatel), ohraničení tabulky. Poté byly státy seřazeny dle abecedy a byl sestrojen sloupcový graf (stát – počet obyvatel). Dále byli účastníci obecně seznámeni s portálem education.microsoft.com, který poskytuje celou řadu zajímavých materiálů a který si mají účastníci vyzkoušet doma. V budově školy se totiž vyskytly menší problémy se sítí. Pedagogové přivítali možnost dalšího vzdělávání v oblasti informačních technologií.

skoleni1     skoleni4
skoleni5   skoleni2