Ukázka výcviku policejních psů

V úterý 17. 5. 2016 jsme se se školou vydali na ukázku výcviku policejních psů do sportovního areálu v Ostravě – Hulvákách. Tato akce byla velmi zajímavá a dětem se moc líbila. Viděli jsme několik psů různého věku, z nichž každý byl vycvičen na něco jiného – např. na vyhledávání drog, zásahy při demonstracích apod. Některé pejsky jsme si mohli i pohladit.

Když skončila ukázka výcviku, byly pro nás připraveny další stanoviště. Mohli jsme si sednout do policejního auta a mluvit do vysílačky, vyzkoušeli jsme si ochranný oblek pro policisty, který využívají při střetu s lidmi na demonstracích. Jedno ze stanovišť bylo věnováno kriminalistice. Viděli jsme, jak detektivové zabezpečují stopy pachatelů, udělali jsme si vlastní otisky prstů a nahlédli jsme do kroniky zločinů v MS kraji.

Příští rok se na tuto akci určitě zase vydáme.

img 4163   img 4187
img 4289 img 4299