JAROŠŮV STATEK

V měsíci září jsme my, žáci 2. stupně, navštívili Jarošův statek, který leží nedaleko Studénky. Šesté a sedmé ročníky se zúčastnily výukového programu Člověk a příroda, pro osmé a deváté ročníky byl připraven program Zvířata léčí. Na statku na nás čekala spousta zvířat – od větších jako jsou koně, poníci, oslík až po maličká koťátka, králíčky, činčily nebo morčátka. Všechna zvířata jsme si mohli pohladit. Také jsme se dověděli mnoho informací a zajímavostí o jednotlivých zvířecích obyvatelích. Jaký je jejich denní režim, čím se krmí, jak se o ně starají. Pracovnice statku nám předvedla agility s kozami. Bylo to velmi zajímavé. Na závěr, kdo chtěl, si mohl vyzkoušet léčebnou jízdu na koni – hipoterapii.

js  js2
js3 js4