Hasičská záchranná stanice

V pondělí 3. 10. 2016 se konala v Hasičské záchranné stanici v Porubě exkurze, kterou nás provázel pan Milan Vonderka, zkušený hasič, zaměstnanec této hasičské stanice. Po uložení věcí do jedné z místností nás pan Milan seznámil s pravidly chování a bezpečnosti, postupně pak s celým komplexem této budovy. Vyšli jsme do prvního patra, a to do jídelny a kuchyně. Zde byly 3 ledničky, které slouží k uložení potravin na 3 směny, a také 1 mrazák.  Nejen kuchyň byla krásně vybavená, ale i všechny pokoje a místnosti této budovy. Došli jsme k tělocvičně, kde nám pan Milan vysvětil, jak se zde cvičí hasiči. Posléze jsme sešli dolů, kde nám ukázal, jak se sklouzává po tyči, což známe jen z filmů.

Popošli jsme o kousek dále, kde byla garáž, ve které stála dvě auta, přesně Mercedes a Tatra, byla velmi odlišná, a to nejen proto, že každé se hodilo na něco jiného, ale i design byl jiný. Třeba výbava Mercedesu byla bohatší než u Tatry, která takové vybavení neměla. Tatra se hodí spíše na požáry, kde je zapotřebí přivést hodně vody. Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí, všem se tato exkurze velmi líbila.

Lukáš Tomka, 9. A

hzs   ostrava-poruba