Projektové vyučování - Základy čtenářské gramotnosti

Součástí projektového dne byla návštěva Knihovny ve Svinově. A opravdu jsme si to užili.

Kluci a holky z 1. - 2.třídy(11.4.) a 3.- 4.třídy (18.4) si vychutnávali humor a slovní hříčky v knihách básníka Pavla Šruta.

Nechyběly bláznivé básničky a písničky, bavilo nás hledání písmen, skládání slov, oblíbené tvoření a hledání rýmů v básničce a písničce Petra Skoumala "Jak se loví gorila". Velkou radost nám udělal známý příběh o Lichožroutech, kteří jedí vždy jednu ponožku z páru a bojí se vody.

Za odměnu jsme si i my našli každý jednu papírovou ponožku a vymodelovali si ji.

Po těchto zajímavých aktivitách, nám paní knihovnice dovolila najít si své oblíbené knihy a chvíli si číst, nebo jen prohlížet oblíbené ilustrace.

ten.gr.3

ten.gr.1