ACES - popis projektu

logoaces

ACES – act local je organizace pod záštitou ERSTE Stiftung (Vídeň, Rakousko) a je řízena Interkulturním Centrem (Vídeň, Rakousko) ve spolupráci s Nadácií Slovenskej sporitel'ne (Bratislava, Slovensko). Již deset let nabízí školám střední a jihovýchodní Evropy spolupráci na projektech, které propojují komunity škol v mezinárodním měřítku. 

sponzoring

Letos se naše škola ucházela o grant s projektem Into the World. Cílem projektu je podpořit žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v lepším zapadnutí do společnosti. Hlavními aktéry jsou žáci 9.A, kteří si vzali projekt na starost.

Program projektu:

  •          návštěvy pacientů Dětského neurologického oddělení FNO (tvoření výrobků, hraní her, povídání si)
  •          návštěvy dětí v partnerské mateřské škole logopedické – U Školky 1621, Ostrava-Poruba, www.skolkauskolky.cz
  •          besedy pro žáky 7. - 9. ročníků na témata: kyberšikana, netolismus, vztahy (šikana, sexualita…)
  •          besedy pro rodiče žáků na témata: syndrom vyhoření, sociální patologie dětí se speciálními vzdělávacími potřebami, sexuální výchova v rodinách

Celý projekt můžete sledovat na našem blogu -

                                         blog

http://aces-intotheworld.blog.cz/ nebo na oficiálních ACES stránkách, kde najdete i ostatní projekty zapojených škol http://www.act-local.aces.or.at/project-detail?projid=1238. Všechny akce projektu jsou ve společném kalendáři k nahlédnutí zde:

 http://www.act-local.aces.or.at/eventcalendar#detail

rucelogo

SCHRÁNKA DŮVĚRY

FACEBOOK

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.