Vernisáž výstavy ,,Pohled do jiného a přece stejného světa" 2017

Dne 1. listopadu 2017 se konala vernisáž 8. ročníku mezinárodní výstavy výtvarných prací osob s poruchami autistického spektra ,,Pohled do jiného a přece stejného světa". Vernisáž s předáváním cen proběhla ve foaye Nové scény Vlast ve Frýdku-Místku. Soutěže se zúčastnilo 17 škol, své práce zaslaly také zahraniční školy z USA (Floridy), Estonska, Polska a Rumunska.  Celkem bylo zasláno 107 prací. Mezi TOP sedmnácti oceněnými pracemi se umístila kresba Lukáše Tlolky s názvem Myška a magnet, která byla inspirovaná pohádkou Oggy a švábi. Lukáše přijela na vernisáž podpořit nejen jeho rodina, ale i šest jeho spolužáků. Mezi vystavenými dílky se objevil i obrázek žákyně 8.B Anety Novákové, která zde měla vystavenou svou kresbu již na 6. ročníku této soutěže. Foaye Nové scény Vlast zdobili nejen obrázky žáků z druhého, ale i z prvního stupně naší školy. Vernisáž byla velice povedená a kromě překrásných obrázků na nás čekalo i výborné občerstvení. Děkujeme SŠ, ZŠ a MŠ Frýdek-Místek, p.o., která tuto soutěž pořádá a přejeme spoustu úspěchů i v dalších ročnících.

pohled1

pohled2