Krajská konference ŠKOLA V SÍTI INFORMACÍ

Dne 8.listopadu 2018 se uskutečnila krajská konference , na které jsme se v dopoledním programu seznámili se stále aktuálnějším tématem online bezpečí. Hlavní přednášky byly věnovány projektu SYPO, který zavádí síť krajských ICT metodiků, dále bezpečnosti, jako důležité digitální kompetenci v evropském rámci DigComp a: bezpečnosti ve školách. Také jsme byli seznámeni s faktem, jak škola může podporovat u žáků rozvoj informační gramotnosti a kritického myšlení a jaké k tomu může využívat nástroje. Rovněž Microsoft se tématu bezpečné online práce věnoval ve svém představení nástrojů, kterými zabezpečíte notebooky a tablety. Probrány byly i  možnosti, kde hledat finanční zdroje pro podporu ICT ve školách.

V odpoledním programu dle vlastní volby ve workshopech jsme si vyzkoušeli nástroje Microsoft vhodné pro zvýšení úrovně zabezpečení a prodiskutovali obranu proti jevům jako kyberšikana, kybergrooming, kyberstalking.

kvic1   kvic2