PROJEKTOVÉ DNY - 2019

Finanční gramotnost

Dne 18.12. a 19.12.2019 proběhla v osmé třídě netradiční výuka matematiky. Žáci si připravili tři obchůdky (hračkářství, potraviny a spotřební zboží) a učili se kupovat, třídit peníze, správně vracet a také procvičovali odhad cen. Jejich tipování jsme poté ověřili skutečným nákupem v kamenném obchodě.

fg1   fg2
fg3 fg4Projektový den “Dopravní výchova a požární ochrana“.

V pátek 5.9.2019 jsme začali den nácvikem požárního poplachu. Všichni to zvládli na jedničku J Poté jsme vyrazili na vycházku, kde jsme sledovali a zapisovali dopravní situace, dopravní značky, plnili úkoly atd.

Cílem naší cesty byla zasloužená cukrárna, kde jsme si vyzvedli obálku s dopisem. Za ochotu personálu cukrárny jsme předali dáreček.

V obálce na nás čekala odměna v podobě dvacetikoruny, za kterou jsme si mohli koupit „sladkůstku“.

Tento den se nám líbil a těšíme se na další projektový den, a že se něco nového opět naučíme.

S pozdravem 5.A

dopravka 1   dopravka 2


 


Finanční gramotnost

Dne 18.12. a 19.12.2019 proběhla v naší osmé třídě netradiční výuka matematiky. Žáci si připravili tři obchůdky (hračkářství, potraviny a spotřební zboží) a učili se kupovat, třídit peníze, správně vracet a také procvičovali odhad cen. Jejich tipování jsme poté ověřili skutečným nákupem v kamenném obchodě.

fg1   fg2
fg3 fg4

 


 

Projektový den “Dopravní výchova a požární ochrana“.

 

V pátek 5.9.2019 jsme začali den nácvikem požárního poplachu. Všichni to zvládli na jedničku J Poté jsme vyrazili na vycházku, kde jsme sledovali a zapisovali dopravní situace, dopravní značky, plnili úkoly atd.

 

Cílem naší cesty byla zasloužená cukrárna, kde jsme si vyzvedli obálku s dopisem. Za ochotu personálu cukrárny jsme předali dáreček.

 

V obálce na nás čekala odměna v podobě dvacetikoruny, za kterou jsme si mohli koupit „sladkůstku“.

 

Tento den se nám líbil a těšíme se na další projektový den, a že se něco nového opět naučíme.

 

S pozdravem 5.A

 

 

 

dopravka 1   dopravka 2

 

 

 


 

 


DEN MATEK V 1.A

Den matek je den , kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. V tento den děti dávají svým maminkám dárečky, většinou vlastnoručně vyrobené, proto naše třída  ( 1.A. ) nelenila a udělali jsme si projektový den. Ve čtvrtek 9.května jsme pozvali všechny tatínky do naší školy . Na chvíli zapomněli na svou sílu :) a společně se svými dítky se pustili do vyrábění. Vyrobili jsme si přání a srdíčko, jako zápich do květináče. Také jsme si zazpívali písničku " Krásně je u mámy." Tato akce se moc povedla , z tvoření jsme měli všichni velkou radost . Výrobky si děti odnesly domů a těšily se na neděli, až svou maminku  překvapí.
1.1   1.2   1.3  

1.4

1.5 1.6 1.7

1.8

1.9 1.10 1.11

 

Den Země

Ve středu 24. 4. 2019 proběhl na naší škole projektový den věnovaný oslavám Dne Země. Vždy dvě třídy pracovaly na společném tématu, které se týkalo péče o rostliny a zvířata, zdravého stravování, třídění a recyklace odpadů a haldy Emy. První dvě vyučovací hodiny žáci byli ve třídách a plnili zadané úkoly. Po velké přestávce se vydali za praktickou částí. Jedni se šli podívat na Hlavní třídu, kde probíhala řada aktivit, jiní vyrazili do lesoparku Klimkovice - Hýlov, na haldu Emu nebo se šli jen tak projít kolem rybníku. Cílem tohoto dne bylo, aby si žáci uvědomili, jak je důležité chránit přírodu.

pd1  

pd2

 

pd3

pd4

 

pd5  

pd6

 

pd7 pd8

 


 


PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ MATEMATIKY

Dne 19.2.2019 proběhlo v sedmé třídě projektové vyučování matematiky. Cílem bylo naučit žáky s minimálními výstupy správně odhadnout cenu vybraného sortimentu, ověření ceny výpočtem a překontrolování vrácených peněz. A jak nám to šlo???

fm1   fm2
fm3 fm4

Celou fotogalerii naleznete: ZDE

 


 

SCHRÁNKA DŮVĚRY

FACEBOOK

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.