Myslivost očima dětí 2019

V letošním roce jsme se opět zúčastnili výtvarné soutěže „Myslivost očima dětí“ - http://www.myslivost.cz/OMS/ostrava/Myslivost-ocima-deti-2019.aspx. V každé škole vytvářely děti obrázky a učitelé pak vybrali 5 nejlepších, ty zaslali do soutěže. Celkem se do soutěže přihlásilo 15 škol a školek z Ostravy a okolí a o ocenění za nejlepší obrázek bojovalo asi 1 200 dětí. V pátek 15. března odborná komise vyhodnotila nejlepší tři obrázky z každé kategorie. Komise měla ale velmi těžkou práci, takže udělovala i čestná uznání. Z naší školy se na krásném druhém místě umístila Asíl Danková se svou grafikou. V pátek 26. dubna pak proběhlo na střelnici ve Staré Bělé slavnostní předávání cen a diplomů za vítězné práce. Součástí akce byla také výstava všech 132 zaslaných obrázků. Pro děti a mládež měli pořadatelé připraveného sokolníka, který zde předvedl ukázku dravců a děti měly možnost se s dravci i vyfotit. Stejně jako v minulém roce měli pořadatelé připraveny i trubačské ukázky. Děti si mohly dokonce hru na lesnici sami vyzkoušet. Letošní ročník byl obzvláště povedený a všem pořadatelům moc děkujeme, nejen za to, že podporují děti ve výtvarné činnosti, ale i za krásně strávené odpoledne při předávání cen.

myslivost1   myslivost2