DEN S BRAMBOROU

Dne 28. 1. 2010 jsme na naší škole uspořádali ,,Den s bramborou“. Děti si přinesly brambory, škrabku a dobrou náladu. Po rozdání vysvědčení mohlo vše začít.

Ve třídě si děti brambory oloupaly a některé dokonce nastrouhaly. Pak je daly dohromady, dochutily, prostě připravily těsto a začaly pomalu péct.

A aby to čekání rychleji uteklo, zúčastnily se děti v jídelně naší školy testu, ve kterém si vyzkoušely, jaké mají znalosti o bramborách a také si zasoutěžily.

A jak to vše dopadlo?

V testu nejlépe dopadla 7. třída. Děti odpovídaly na otázky, např: Co obsahuje brambora, kde roste, jaké znají přílohy z brambor, odkud brambory pocházejí apod. V soutěži kreslily bramboru dle vlastní fantazie, skládaly rýmy, odhadovaly množství brambor v bedýnce.

Na závěr následovala ochutnávka bramborových placků.

Odpoledne bylo pro děti velice zábavné i poučné.

Pavla Kravčíková, Světluše Volková