Zpívání u jesliček

Dne 8. 1. 2020 navštívily již tradičně třebovický kostel děti z Dětského rehabilitačního stacionáře v Ostravě – Porubě. Kostelem se rozezněly vánoční koledy. Děti hrály na Orffovy nástroje, zpívaly s dopomocí personálů a pan farář nás doprovázel na bongo.

Poslechli jsme si příběh „Stéblo slámy.“Vypráví o tom, jak se pastýři vraceli z Betléma, kde se poklonili Ježíškovi narozenému ve chlévě. Nesli mu náruče darů a teď se vraceli s prázdnýma rukama. Kromě jednoho z nich, mladičký pastýř si přece jen něco z betlémského chléva donesl. Bylo to stéblo slámy, které bylo pro chlapce znamením a mělo pro něj velkou cenu. Na slámě ležel Boží Syn- Zachránce, kterého nám seslal Bůh.

Všichni společně jsme si připomněli, proč se slaví Vánoce, kdo je Kašpar, Melichar a Baltazar. Děkujeme za vlídné přijetí, požehnání a svěcené křídy, kterými jsme si mohli na dveře DRS, ZŠ a MŠ napsat K+ M+ B 2020.

Celý rok bude tato trojice nejen dětem pomáhat a ochraňovat je, ale bude nám zároveň připomínat kouzlo Vánoc.

Děti a personál z DRS.

vla1   vla2