Výlet do Hradce nad Moravicí

V pondělí 29.6.2020 se žáci 8.třídy a 9.tříd vypravili společně minibusem do Hradce nad Moravicí na místní zámek, který měla dlouhá léta v držení rodina Lichnovských.  Vedle panovníků, hodnostářů evropských dvorů, politických a společenských celebrit hostil také mnohé veličiny kulturního světa. Hradec navštívil  m.j. Ludvig. v. Beethoven, F. Liszt, J. Mánes, G. Hauptmann, H. v. Hoffmannstahl, K. Kraus a Lisztova dcera Cosima Wagnerová. Přátelské vztahy udržovali Lichnovští s W. A. Mozartem, N. Paganinim, A. von Humboldtem, V. Hugem, R. M. Rilkem, M. Twainem, P. Picassem či O. Kokoschkou. Proto jsme moc rádi, že i my jsme měli možnost tento zámek navštívit a dozvědět se o historii tohoto místa něco víc.

hk