Lesní škola v Ostravě

Dne 25. 9. 2020 jsme navštívili Lesní školu v Ostravě – Bělském lese. Téměř celé dopoledne jsme prožili venku. Nejprve nás pan Pavel požádal, abychom si vyzuli boty a vyzkoušeli si chůzi bez bot po hlíně, kamínkách, písku, trávě. Pak jsme si prošli opičí dráhu. Bylo to zábavné. Po svačině jsme se podívali na film o podzimu v lese. A pak jsme se do toho lesa vydali také. Pan Pavel nás zavedl ke stromu, který má ohromně velkou korunu. Na zemi kolem toho stromu je utvořen z klacků kruh, který má ukázat, jak velká ta koruna je. Dále jsme měli za úkol najít něco zajímavého a dát to do skleničky s lupou. Vzájemně jsme si skleničky vyměnili a podívali se na naše úlovky. Také jsme ochutnali bukvice. Měli chuť oříšků. Jako odměnu za všechny úkoly, které jsme úspěšně splnili, jsme dostali dřevěnou minci. Návštěva Lesní školy byla moc zajímavá a už nyní se těšíme na další rok.

les1   les2
les3 les4