BESEDA O DROGÁCH

V pátek 7. května 2021 jsme šli do tělocvičny na přednášku o drogách. Přednášku vedla paní Nikolka Wenclová, naše školní psycholožka. První rozkaz zněl, sednout si do kruhu na zem. Potom nám paní Nikolka ukázala krabici a my jsme měli říct, co bychom chtěli, aby bylo uvnitř. Nakonec z ní vyndala lentilky, které jsme si mohli nabídnout. Nabízeli jsme si znovu a znovu, až byl talíř prázdný. Paní Nikolka nám řekla, že velká touha se nazývá bažení a že to funguje i na drogách. Třetí úkol byl napsat na tři a více lístečků svůj žebříček hodnot. Pak si paní Nikolka dala přes sebe šedou deku a hrála „DROGU“. Droga chodila kolem nás a ničila naše hodnoty. To se nám vůbec nelíbilo, tak jsme se začali bránit. Uvědomili jsme si, že nechceme být závislí na drogách. Nakonec nám paní Nikolka zase nabídla lentilky, ale my jsme je už nechtěli! U některých to odmítnutí znělo až drsně. Moc se nám tato zkušenost líbila a beseda byla moc poučná.
Barbora Kolářová a Alexandr Kostov, 6. A