Beseda

Beseda s autorem knížky „Želvýprava“

Ve středu 28. listopadu 2012 proběhla pro žáky naší školy beseda s autorem knížky „Želvýprava“ Lukášem Jarkulišem z Kravař. Jedná se o velmi mladého spisovatele, tuto knihu napsal ve svých 25 letech a vydal v roce 2012. Jedná se o netradičně psanou knihu o želvě. Spisovatel se inspiroval ze svého života, protože sám má želvu již 10 let. Kniha se čte po odkazech, na konci každé kapitolky se sám čtenář může rozhodnout, jakou cestou se vydá a pokud budou jeho rozhodnutí správná, dojde bezpečně až domů. Pro zpestření besedy spisovatel ukazoval obrázky zvířátek, která jsou v knize. Také přečetl úryvek. Jelikož kniha je psaná netradičním způsobem, je to něco nového a všechny velmi zaujala.

Aneta Návratová IX. A   Moje první setkání se spisovatelem

Dne 28. 11. 2012 jsme měli besedu se spisovatelem Lukášem Jarkulišem. Je asi nejmladší spisovatel, bydlí v Kravařích, je mu 25let. Vyprávěl nám o své knížce, kterou napsal docela nedávno, je to jeho úplně první knížka, která se jmenuje ŽELVÝPRAVA. Ukazoval nám obrázky želvy a zvířat, která nakreslil do své knihy. Vyprávěl nám, jak je jeho želva velká a jak se postaví na zadní nohy, dále se nás ptal, kdo má doma nějaké zvířátko, také na to, kdybychom byli zavřeni v akváriu, jak bychom se zachránili. Také jsme si četli poutavé ukázky. Želvýprava  se mi velmi líbila, protože byla zajímavá.

Lucie Horáková, 9. A