Návštěva GVUO

Názor na výstavu obrazů Jana Zrzavého

Dne 5. 3. 2013 jsme šli z výtvarného kroužku do Domu umění na výstavu Jana Zrzavého. Otevírali tam v deset hodin. Když jsme si odložili v šatně a koupili lístek, šli jsme s paní Marcelkou, která pracuje v Domě umění, do jedné ze síní, kde byly obrazy Jana Zrzavého. Sedli jsme si tam na zem a paní Marcelka nám říkala různé zajímavosti o Janu Zrzavém. V místnosti kolem nás byly rozvěšené portréty, některé byly smutné a jiné šťastné a my jsme si říkali, které na nás působí vesele a které ne. Potom jsme společně vytvořili obraz z provázků a kreslili jsme portrét pana Davida, který se mi povedl. Po dokreslení obrázků jsme si šli prohlédnout celou výstavu. Viděli jsme tam ilustrace ke knize Kytice od Karla Jaromíra Erbena, nejvíce se mi líbila ilustrace k básni Vodník. Ve vedlejší místnosti visely obrazy krajin. Paní Marcela nám říkala, že se Jan Zrzavý jel podívat do Benátek a obrazy maloval podle paměti a své fantazie až doma, když se vrátil. V poslední místnosti jsme viděli obraz Kleopatry, který Jan Zrzavý maloval nejen barvami, ale i zlatem. Když jsme si vše prohlédli, jeli jsme zpátky do školy. Výstava obrazů se mi moc líbila.

Ondřej Šmatelka, VIII. třída

Výstava Jana Zrzavého

Když jsme přišli v úterý 5. 3. 2013 do školy, paní učitelka nám řekla, že se jdeme podívat na výstavu Jana Zrzavého. Dozvěděli jsme se tam, že se namalované hlavě říká portrét, a pak jsme si takový portrét zkusili i namalovat. Malovali jsme pastelkami, které jsme potom rozmývali vodou. Hodně se mi to líbilo. Když jsme domalovali, šli jsme si prohlédnout obrazy Jana Zrzavého. Nejpěknější byly podle mě krajiny. Akce se mi moc líbila a těším se, až se zase pojedeme podívat na nějakou výstavu.

Tereza Juchelková, VIII. třída