Hipoterapie a návštěva Dětského ranče v Hlučíně

Dne 3. 4. 2013 jsme připravili pro děti hipoterapii a návštěvu Dětského ranče v Hlučíně.
Vše jsme dohodli s vedením tohoto zařízení, zajistili autobus a těšili se na zážitky. Co se však naplánovat a objednat nedá, je počasí. Kdo by čekal v dubnu po Velikonocích tolik sněhu ??? Odradit jsme se nenechali. Všechny jsme předem upozornili co na sebe a také co s sebou. Děti přicházely do školy v oteplovačkách, čepicích a hlavně natěšené na něco nového, zajímavého a snad dobrodružného. To se jim také splnilo. Místo tělesné výchovy jsme vyrazili do Hlučína, na čerstvý vzduch. Děti plácaly krásné, zajímavé a originální sněhuláky, koulovaly se, kutálely ve sněhu a pořádně se vyřádily i na místních atrakcích. Na hipoterapii bylo předem vybráno osm dětí a i ty byly šťastné a spokojené, protože měly krásný zážitek nejen z jízdy na koni, ale také ze sněhu a ranče. Naštěstí byla na ranči připravena místnost, kde se mohly děti najíst, napít a hlavně ohřát, když už to potřebovaly.
Na zpáteční cestě to v autobuse hučelo jako v úle, jak si všichni sdělovali zážitky.
Tímto bych ráda poděkovala také kolegyním a kolegům. Jak těm, kteří zajistili hladký průběh hipoterapie, tak těm, kteří převzali zodpovědnost a péči o děti při zimním řádění v dubnu.
Dáša Vašíčková

hipp5