Za historií na kolech

Ve čtvrtek 16. 5. se nám podařily uskutečnit další cyklotoulky. Téměř celodenního cyklovýletu se zúčastnilo 11 bikerů z řad žáků a 3 bikeři dospělí - paní Petra, paní Katka a samozřejmě nemohl chybět pan Petr, který odstraňoval technické závady na kolech před a v průběhu výletu. Vydali jsme se směrem na Hlučín přes Loděnici v Děhylově, kde proběhla krátká přestávka. Poté jsme vyrazili do Darkoviček, kde jsme měli objednanou prohlídku v areálu Čs. opevnění. Zde jsme se seznámili s několika důležitými a zejména zajímavými fakty z historie, s tehdejším způsobem života vojáků v pevnostech a s tehdejší střeleckou technikou. Po prohlídce jsme objeli na kolech několik dalších pevností, vylezli jsme na několik tanků a když jsme nabrali energii na cestu zpět, vydali jsme se směr Hlučín. Delší přestávku jsme uskutečnili opět na Loděnici, kde jsme se posilnili na zbývající úsek cesty, naplnili své žaludky a doplnili zásoby vody. Po celou dobu výletu panovala dobrá nálada a celková pohoda. Všichni "bikeři" byli skvělí, za což jim patří velký dík.

hist1   hist2
hist3 hist4