Nedělej si problém - beseda s Městskou policií Ostrava

Dne 5. prosince 2013 se na naší škole konala beseda s názvem Nedělej si problém. Besedu přednášeli dva členové městské policie. První hodinu nám ukazovali různé ukázky, např. co je krádež, loupež, napadaní atd. Každou ukázku jsme si společně rozebrali a vysvětlovali si, jaký trest za to můžeme dostat, nebo jestli to bude jen přestupek. Ty ukázky byly nahrané samotnými členy městské policie. V druhé polovině jsme měli jinou besedu, ale se stejnými policisty, týkala se občanských průkazů. Paní policistka nás seznamovala s tím, jak se taková občanka má vyřídit a kde. Dávala nám rady, jak s občankou zacházet. Pak nám taky ukazovala občanku, kterou si můžou vyřídit i děti pod 15 let, které je na rozdíl od klasické občanky zpoplatněná 50 Kč.

Zdeněk Mirga, 9.B

img 6241 img 6237