Vernisáž výstavy ,,Pohled do jiného a přece stejného světa"

23. dubna proběhla vernisáž 5. ročníku mezinárodní výstavy výtvarných prací osob s poruchami autistického spektra ,,Pohled do jiného a přece stejného světa". Vernisáž s předáváním cen a účastnických listů proběhla ve foaye Nové scény Vlast ve Frýdku-Místku. Mezi sedmnácti oceněnými prácemi se umístila malba suchým pastelem od Jana Hůly, žák 8.B naší školy.

Názor na vernisáž ve Frýdku-Místku:
Ve středu jsme byli na vernisáži, protože jsem se dostal mezi top 17 nejlepších kreseb na téma „Pohled do jiného, a přece stejného světa.“ Vyjeli jsme po škole školním autem s paní Petrou, paní Markétou, Zuzkou, Honzou Ondráškem a mnou. Cesta byla dlouhá, ale moc jsme se nenudili, protože jsme si povídali. Když jsme konečně přijeli do Frýdku -Místku, šli jsme se nejprve projít po městě. Zašli jsme do cukrárny, kde jsme si dali dobrou zmrzlinu. Pak už byl čas jít a tak jsme vyrazili na vernisáž. Cestou začalo pršet. Když jsme došli na místo konání vernisáže, už tam byla spousta lidí. Bylo tam i sladké občerstvení, do kterého jsem se hned pustil. Pak tam hrál nějaký sbor Moravička. Když dohrál, tak přišlo vyhlášení cen. Poté jsme tam ještě zůstali. Odjeli jsme, já se trochu přejedl. Jeli jsme do školy, ale cestou začala nečekaně bouřka. Báli jsme se, že nabouráme. Nakonec jsme dojeli a tam si mě vyzvedla mamka.
Vernisáž se mi moc líbila a hodně jsem si to užil. Těším se na další akce!
Jan Hůla    (Názor je bez úprav!)

Na fotografiích můžeme vidět oceněnou práci i jejího autora.

hla sout hla 2