Raftování na Vltavě

Dne 7.5. jsme jeli se školou na řeku Vltavu. Měli jsme sraz v 8 hodin před školou. Naložili jsme věci do autobusu a jeli. Cesta trvala 8 a půl hodiny. Když jsme dorazili, vybalili jsme si věci a museli jsme si postavit stany. Pomohli jsme ohřát večeři, kterou jsme vezli už ze školy – bramborový guláš – vyčistili jsme si zuby a šli spát. První noc se mi spalo docela dobře. Další den jsme už vyrazili raftovat. Jel jsem na barace s Martinem, docela se nám dařilo – sjeli jsme i jezy, které byly boží! Když jsme dorazili do druhého tábora, museli jsme si opět postavit stany. Někteří z nás jsme se vydali na procházku do lesa, a když jsme se vrátili, zjistili jsme, že jdeme do lesa znovu – tentokrát pro dřevo na táborák. Táborák jsme měli ale bez párku, opékali jsme si jen chleba. Další den na vodě jsem jel v pulsaru s panem Honzou a paní Petrou. Do tábora jsme se dostali jako první. Po tradičním stavění stanů a večeři jsme se vydali do hospody, kde jsme sledovali hokej Česko vs. Slovensko. Vyhráli jsme, ale museli jsme jít spát těsně před koncem. Poslední dne jsem jel nejdříve na coloradu s paní Martinou. Po dvou splavech jsem se s Martinem prohodil a šel jsem s Vojtou na baraku. Poslední trasa byla nejdelší a bylo zde i nejvíce jezů; projížděli jsme i Českým Krumlovem. Na konci Českého Krumlova jsme přistavili rafty, snažili jsme se je vysušit a sbalit. Teprve po tom pro nás přijel autobus a odjeli jsme do posledního kempu. Zde jsme opékali párky a po večeři jsme šli spát. Moc se mi akce líbila a těším se na další rok.

Ondřej Vnenčák, 8.A

vltava1 vltava2