Vltava 2014

 

Po dvou letech jsme se opět vydali na vodu. Cílem byla Vltava, start ve Vyšším Brodě a cíl pod Českým Krumlovem, cca 37 km po vodě rozložených do třech dnů. Bylo nás hodně. Jeden plný autobus a jeden plný Ford Transit s plným přívěsem. Lidé, lodě, stany, spacáky, karimatky, vaření. Dobrá nálada přibalena, počasí objednáno, sjízdná Vltava také. Celý pobyt jsme přečkali bez úhony a s krásnými zážitky. Ujistili jsme se, že umíme jezdit na raftech i na kánoích a když je třeba, pádlujeme jako zběsilí. Překonali jsme veškeré vodní překážky, které byly na cestě. Umíme odpoledne postavit tábor a ráno ho zase zbalit, mezi tím udělat oheň a opéct párky. Téměř nic jsme neztratili... Přestože počasí nebylo úplně ideální (chvíli désť a chvíli slunce), cíle byly splněny. Vltava zůstala za námi, nikdo se nepřevrátil (pokud ano, tak to nešlo vidět) a všichni jsme přijeli zpátky... takže úspěch. Děkujeme občanskému sdružení ABAK - počítadlo za půjčení lodí, Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého za zapůjčení speciálních sedaček a obětavým rodičům za zapůjčení všeho ostatního.

Těšíme se zase příště!

voda1   voda2


Raftování na Vltavě

Dne 7.5. jsme jeli se školou na řeku Vltavu. Měli jsme sraz v 8 hodin před školou. Naložili jsme věci do autobusu a jeli. Cesta trvala 8 a půl hodiny. Když jsme dorazili, vybalili jsme si věci a museli jsme si postavit stany. Pomohli jsme ohřát večeři, kterou jsme vezli už ze školy – bramborový guláš – vyčistili jsme si zuby a šli spát. První noc se mi spalo docela dobře. Další den jsme už vyrazili raftovat. Jel jsem na barace s Martinem, docela se nám dařilo – sjeli jsme i jezy, které byly boží! Když jsme dorazili do druhého tábora, museli jsme si opět postavit stany. Někteří z nás jsme se vydali na procházku do lesa, a když jsme se vrátili, zjistili jsme, že jdeme do lesa znovu – tentokrát pro dřevo na táborák. Táborák jsme měli ale bez párku, opékali jsme si jen chleba. Další den na vodě jsem jel v pulsaru s panem Honzou a paní Petrou. Do tábora jsme se dostali jako první. Po tradičním stavění stanů a večeři jsme se vydali do hospody, kde jsme sledovali hokej Česko vs. Slovensko. Vyhráli jsme, ale museli jsme jít spát těsně před koncem. Poslední dne jsem jel nejdříve na coloradu s paní Martinou. Po dvou splavech jsem se s Martinem prohodil a šel jsem s Vojtou na baraku. Poslední trasa byla nejdelší a bylo zde i nejvíce jezů; projížděli jsme i Českým Krumlovem. Na konci Českého Krumlova jsme přistavili rafty, snažili jsme se je vysušit a sbalit. Teprve po tom pro nás přijel autobus a odjeli jsme do posledního kempu. Zde jsme opékali párky a po večeři jsme šli spát. Moc se mi akce líbila a těším se na další rok.

Ondřej Vnenčák, 8.A

voda3   voda4
voda5 voda6


 NÁZOR NA AKCI

Dne 7.5. jsme jeli sjíždět Vltavu na raftech. Už jsem byla na Vltavě podruhé a pokaždé si z raftování odnesu plno zážitků. Nejvíce se mi líbilo, když jsme sjížděli jezy, když jsme zpívali na raftech, jak se kluci převrátili na barace, jak chtěli hodit do vody paní Kačenku.... Moc se mi líbilo, když jsme projížděli Českým Krumlovem, bylo tam nádherné okolí. Večer jsme opékali na ohni buřty, chleby, hráli na kytaru a zpívali. Moc jsem si to užila, všichni byli na nás moc hodní a starali se o nás. Vůbec se mi nechtělo domů. Škoda, že jsme tam nebyli delší dobu, užili jsme si hodně legrace.  Příští rok bych chtěla jet znovu.                    

Lucka Horáková, 9.A

 


 Další informace k raftování na Vltavě :-)

- peníze za akci vybíráme v pondělí 5.5. 2014. Peníze bude vybírat POUZE paní Petra Ištuková

- sraz ve středu 7.5.  v 8:00 hod ve škole

- při odjezdu nutné odevzdat (paní Petře I.)

               a) seznam léků + dávkování

               b) prohlášení o bezinfekčnosti – s datem odjezdu, tj. 7.5.2014

- nezapomeňte přibalit dítěti kartičku zdravotní pojišťovnyprůkaz ZTP nebo ZTP/P, parkovací kartu (kdo má)

- jestliže vaše dítko užívá léky i během dne, nechte mu prosím léky v příručním batůžku a upozorněte na to paní Petru.

- případě většího počtu užívaných léků je vhodné pořídit dávkovač na léky a předat léky v dávkovači. (Moc nám to pomůže :-))

- nezapomeňte přibalit EŠUS, LŽÍCI a HRNEK – nezbytné!

 

 


 

 Týden APA na Vltavě 2014

alt  

 

 

1) Informace k organizaci

Termín: středa 7.5.- neděle 11.5.2014 (POZOR ZMĚNA!!!)

Ubytování:

Středa 7.5. - sraz ve škole v 8 hod, Kemp Pod Hrází, Vyšší Brod

Čtvrtek 8.5. - Kemp U Nojdy (Rožmberk nad Vltavou)

Pátek 9.5. - Tábořiště U Fíka (Rožmberk n. V.)

Sobota 10.5. - Nové Spolí (Český Krumlov)

Neděle 11.5. - návrat do Ostravy cca mezi 17-18 hod

2) Další informace

Cena pobytu: 1500 Kč (v ceně je zahrnuta doprava, ubytování v kempech, strava)

Vedoucí akce: Kateřina Marečková, zdravotník: Petra Ištuková

Stravování:

- obědy budou probíhat formou svačinových balíčků (např. pečivo, paštika, tatranka, jablko), večeře budou vždy teplé - během raftování budeme každý den dělat přestávku v kempu přibližně v polovině trasy. Zde bude možné si v kioscích zakoupit nanuky, oplatky, polévky a další teplá jídla (vhodné kapesné).

Informační schůzka k pobytu:

- uskuteční se ve čtvrtek 24.4.2014 v 15:30 hod - na schůzce obdržíte podrobnější informace o pobytu, seznam věcí a další důležité náležitosti

- Na informační schůzce je nutné odevzdat:

a) Souhlas rodičů s APA

b) Souhlas rodičů s převozem školním autem

c) Potvrzení od lékaře (Neplatí pro žáky, kteří již v tomto školním roce potvrzení od lékaře přinesli – jejich potvrzení je stále platné). 

3) Nutné věci pro akci:

- vlastní spacák - karimatky můžeme zajistit

- pokud máte vlastní stan, prosím, oznamte tuto informaci Katce Marečkové + pro kolik osob je stan určen (stanů máme málo )

- nutný ešus, lžička + hrnek

 

Vodáctví ZDAR! :-)

 


 

 Seznam věcí pro Týden APA na řece Vltavě

 

    spací pytel
    karimatka – nutná!!!
    čelovka (baterka)
    ešus + lžíce
    hrnek

Dostatečné množství spodního prádla a ponožek
Trička, tepláky, kraťasy, mikiny
Zimní čepice, rukavice, kšiltovka, šátek
Dvoje boty + gumáky 
Nepromokavá bunda
Pláštěnka
Plavky 
teplé pyžamo
2x osuška, hygienické potřeby, kapesníky
Repelent
Karta pojištěnce
Seznam léků + indikace
Blok a psací potřeby
Cyklo láhev na pití (PET láhev 0,5L)
Batůžek
igelitku navíc (větší sáček) na špinavé a mokré věci

-    prosím, aby všechny věci (oblečení, boty atd.) byly řádně podepsány příjmením dítěte
-    dostatečné kapesné (občerstvení)

Věci do lodi:
Koupací boty do vody nebo sandále s uchycením paty nebo staré tenisky.
Nepromokavá bunda (stará šusťáková bunda, která se může namočit)
Kalhoty dlouhé (šusťákové nebo tříčtvrteční, dobře schnoucí)
Jakýkoliv neoprén či neoprénový doplněk je vítán!

Mobilní telefon a jiné cennosti na vlastní zodpovědnost!
Vzhledem k tomu, že nevíme, jaké bude počasí, přibalte prosím více teplého oblečení.

Všechny věci zabalte do batohu či sportovní tašky, kufr není vhodný. 

 


 Plán naší plavby

alt


 

 

SCHRÁNKA DŮVĚRY

FACEBOOK

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.