Exkurze na vlečkovém provoze Paskov

Dne 16. června navštívili žáci naší školy vlečkový provoz Paskov. Díky panu Ondráškovi, který tuto exkurzi zařídil, mohli vidět a částečně si i osahat nelehkou práci zdejších zaměstnanců. Vlečkový provoz v Paskově funguje jako překladiště kontejnerů, z vlaků na kamióny i naopak. Vlaky zde přivážejí zboží z největších evropských přístavů jako jsou Terst nebo Hamburk. Velký obdiv u nás vzbuzoval překladač kontejnerů ,,Hyster", který byl schopen zvedat náklad až o hmotnosti 70 tun a zvednout ho do osmimetrové výše. V lokomotivním depu jsme viděli lokomotivy, které se právě opravovaly. Překvapením pro nás bylo, že hmotnost těch nejtěžších se pohybuje kolem 100 tun... ! Na železničním stavědle jsme si mohli přehazováním výhybek postavit vlakovou cestu. Ale opravdu největší zážitek byl, když jsme si zkusili práci strojvůdce a projeli jsme se v opravdových dieselových lokomotivách! Moc děkujeme panu Ondráškovi a jeho spolupracovníkům pánům Jandáskovi a Galdiovi. Ti nás celým provozem provázeli a připravili nám krásné a  nevšední zážitky.

p1260420 p1260427