Rehabilitační pobyt Chvalčov od 20.- 25.5.2012

image large

Poskytovatel dotace: Statutární město Ostrava

Název projektu: Rehabilitačně sportovní pobyt handicapovaných propojený s vlastivědnými tématy

Obsah projektu:

Obsahem projektu je organizace týdenního rehabilitačního pobytu pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Program pobytu je sestaven ze tří částí. První část je věnována projektovému vyučování. Žáci absolvují vyučování v projektech, do kterých je zakomponováno prostředí, ve kterém pobyt probíhá. Druhou částí je část rehabilitační, obsahující canisterapii, hipoterapii a fyzioterapii. Třetí část je určena pro aplikované pohybové aktivity žáků (lanové aktivity, boccia, cyklistika, táboření a pobyt v přírodě, turistika, freesbee). Na programu rehabilitačního pobytu pracují odborně vzdělaní speciální pedagogové a pedagogičtí pracovníci. Odborně vedou děti při přípravě programu, jehož tvorba trvá několik dnů. Důraz je kladen na interaktivní metody při různých činnostech, pomocí kterých si děti vše lépe prožijí. Při denních aktivitách klademe obzvlášť důraz na činnosti, vedoucí k zautomatizování návyků v rámci sebeobsluhy a organizování času, samostatnosti při pravidelném provádění hygieny, při stravování, při úklidu pokoje a dalších činnostech. Během rehabilitačního pobytu vznikají zajímavé práce při jednotlivých terapiích. Ty jsou pak vystaveny na chodbách školy, publikovány ve školním časopise, www stránkách školy a použity při tvorbě propagačních materiálů. Rodiče i hosté pak mohou vidět, co děti prožily a dokázaly.

Místo konání akce: Chvalčov (Bystřice pod Hostýnem)

 


 

FOTKY Z POBYTU ZDE...KLIKNI        

logsvp3  www.rajce.idnes.cz     (uživatel: ukrajinska  ,  heslo: ukrajinska)

 

obrany1   obrany7
obrany8 obrany3

Termín konání akce: od 20/05/12 do 25/05/12

  Dotace ze strany MMO: 50 000 Kč

 

SCHRÁNKA DŮVĚRY

FACEBOOK

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.