Charakteristika Hipoterapie

 HIPOTERAPIE je určena pro handicapované, ale i zdravé žáky a milovníky zvířat .

Handicapovaným klientům poskytuje komplexní rehabilitaci ve fyzické i psychické oblasti. Snaží se zmírnit jejich případnou bolest a poskytnout jim co nejpřirozenější integraci. Školení terapeuti a speciálně cvičení koně pomáhají dětem s fyzickým a mentálním postižením, ale i klientům trpícím dětskou mozkovou obrnou. 

Rehabilitaci podporuje také provoz malé rehabilitační ZOO. V ZOO jsou zvířata charakteristická pro české vesnické dvorky, od koní, přes poníky, kozy a ovečky, až po králíky a slepice.  Děti mohou zvířata krmit a hladit, čímž trénují drobnou motoriku a podporují psychiku.

Hipoterapii provozujeme ve spolupráci s dětským hipoterapeutickým rančem Hlučín.

 

Pro více informací klikni zde..........

duhov vla

ranč DUHOVÁ VÍLA

 

 


ranchlucin
 

Dětský ranč HLUČÍN

 

 
SCHRÁNKA DŮVĚRY

FACEBOOK

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.