CANISTERAPIE

Canisterapií rozumíme léčebný kontakt psa s člověkem, kdy pejsek svou přítomností pozitivně ovlivňuje psychiku člověka. Vliv na člověka je tedy zásadně dvojí – psychosociální a fyziorehabilitační. Canisterapeut může psem aktivovat myšlení, paměť, komunikaci, učení se (mluvenou řeč, neverbální projevy atd.) ale i motoriku (chůzi, pohyb paží, rukou a prstů atd.). Canisterapii lze úspěšně zařadit do okruhu sociální rehabilitace. Vykonavatel této činnosti však musí mít kompetence v oblasti kynologie a etologie psa i sociálních dovedností (komunikace s lidmi, empatie, zvládání krizových situací, náhled do psychologie člověka, znalost diagnóz zejména cílové skupiny, kterou psem ovlivňuje apod.).

ZDE NALEZNETE NAŠE FOTKY Z CANISTERAPIE...KLIKNI

logcanis