KROUŽEK LEZENÍ

Na naší škole rovněž nabízíme žákům v rámci aplikovaných pohybových aktivit možnost lezení na umělé stěně či přírodní skále. Horolezectví můžeme považovat za sport, životní filozofii, ale i výzvu zejména pro děti s SVP. Lezecký kroužek je tedy určen dětem, které mají rády pohyb a chtějí si osvojit základy bezpečného lezení a příjemně a smysluplně strávit volný čas.

pavouk20lezen


 
Pro lezení na umělé stěně budeme potřebovat, kromě vhodného sportovního oblečení a pytlíku s magnéziem, většinou horolezecký úvazeklezeckou obuv (slangově lezečky) a vhodnou lanovou brzdu (HMS karabina, "kyblík" atp.). Na některých stěnách je nutné vlastní horolezecké lano a případně i sada expresek. Většinu vybavení lze zpravidla vypůjčit přímo u provozovatele stěny, nebo ho dítěti zapůjčí škola. Nezbytné jsou ale alespoň základní znalosti jištění, spouštění a bezpečného pohybu po jednodélkových lezeckých cestách.

 


 

FOTOGALERIE - LEZENÍ

Zde naleznete fotografie z LEZENÍ:

www.rajce.idnes.cz     (uživatel: ukrajinska  ,  heslo: ukrajinska)

KLIKNI:

Rabštejn 2011


lez1   lez2
lez3 lez4
lez5

 lez6

 

 

SCHRÁNKA DŮVĚRY

FACEBOOK

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.