RADOSTNÝ ZAČÁTEK NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU

Žáci Základní školy a Mateřské školy, Ostrava – Poruba,  Ukrajinská 19, p.o. získali k užívání auto Renault Master, a to v rámci projektu „ Sociální automobil“, jenž mohl být realizován díky mnoha firmám, které na tento projekt přispěly zakoupením reklamní plochy. Slavnostní předání vozu se uskutečnilo v prostorách restaurace Varna v Mariánských Horách. 15.9. 2015. Této významné akce se zúčastnili zástupci státních institucí, regionální televize, sponzorských firem, žáci, jejich rodiče, pedagogové a vedení ZŠ a MŠ, Ostrava – Poruba, Ukrajinská 19, p.o. Projekt „Sociální automobil“ zrealizovala společnost Kompakt spol.s r.o., poděkování patří především jejímu řediteli oblastní pobočky panu Břetislavu Božoňovi, který byl hlavním iniciátorem akce. Žáci se zdravotním postižením, především imobilní, se tak mohou účastnit různých akcí pořádaných školou, hlavně školních výletů a rehabilitačních pobytů, mají velkou radost, že mohou poznávat nejen krásy naší vlasti, ale že si vyjedou i do zahraničí.

Mgr. Alena Kanclířová

varna -veden   varna