Náš první školní výlet

Žáci z novinářského, hudebního a výtvarného kroužku se zúčastnili výletu do Prahy a na Karlštejn ve dnech 16. – 18. září 2015. Prohlédli si Vyšehrad, Pražský hrad, byli okouzleni procházkou noční Prahou. Ovšem nejúžasnějším zážitkem se stala jízda v kočáru na hrad Karlštejn a jeho prohlídka. Všichni si připadali jako novodobí králové a královny.
        Žáci z novinářského kroužku

názor na akci:

Dne 16. 9. - 18. 9. 2015 jsme jeli z novinářského kroužku do Prahy, do našeho hlavního města. Sraz byl jako vždy na nádraží Ostrava - Svinov. Cestovali jsme vlakem RegioJet. Po příjezdu do Prahy jsme šli do metra, protože ubytovna byla hrozně moc daleko od nádraží. Jel jsem poprvé metrem, bylo to úžasné, připadal jsem si jako ve vesmírném městečku. Poté, co jsme se ubytovali, šli jsme se projít, opět jsme jeli metrem, prohlédli jsme si Vyšehrad, kde jsme šli také k rotundě, prohlídli jsme si zbývající hradby, brány, rotundy a památky. Večer jsme viděli večerní Prahu. Posléze jsme se stavili do MacDonaldu na večeři. První den  se mi líbil. A další den jsme se vydali na KARLŠTEJN, jeden z nejhezčích a nejznámějších českých hradů. Nádherná byla cesta v kočáru. Poslední den jsme šli na Pražský hrad, kde jsme viděli hradní stráž, jak se vyměňují, byl to opravdu zážitek.  V pátek už jsme se sbalili a šli na nástupiště. Zpátky domů jsme opět jeli RegioJetem, příjezd do Ostravy byl o půl osmé večer. Těším se na další výlet.
         Radim Vašek, 8. A

hrad1