Relaxačně pohybový kroužek

Pozvánka na akci

dasa1

ŠKOLNÍ ROK 2019/20

Pohybově relaxační kroužek spolupracuje s org. ZA SKLEM o.s. ze Zlína. Poslední seminář proběhl 9.11.2019 pod vedením psychologa Alexeje Šerbakova z Moskvy.

jarus1

jarus2

jarus3 jarus4

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

Pohybově - relaxační kroužek pokračuje i v roce 2018/2019 s asistenty (Dáša Vašíčková, Petra Ištuková, Martina Háková, Jarka Stanovská) školenými přímo autorkou plasticko-kognitivního pohybu Natalií Popov z Moskvy.

poh-rel1   pohrel2
pohrel3 pohrel4

SPOLEČNÉ CVIČENÍ RODIČŮ A DĚTÍ

cviceni

ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

Hlavní náplní je pohyb podle Natalie Popov - plasticko–kognitivní způsob pohybu.

-   Pohyb má blízko k pohybově-taneční terapii.

-    Zlepšení vnímání vlastního těla a sebe sama.

-    Nacházení nových možností pohybu.

-    Relaxace, zklidnění, soustředění.

-    V případě, že se nám bude dařit, nacvičíme krátké vystoupení.

Termín konání kroužku je každé liché úterý od 14.00 do 15.00 hodin. První lekce bude 10.10 2017. Termíny budou na nástěnce kroužků v přízemí školy.

Kroužek vede: Dáša Vašíčková 608 975 889, dále pomáhají Jarka Stanovská, Petra Ištuková, Martina Hájková

img 4820   img 4825
img 4834 img 4840

Školní rok 2016 - 2017

relax 1

relax 2
relax 3 relax 4

Relax v kroužku

Náplní je pohyb podle Natalie Popov - plasticko–kognitivní způsob pohybu.

-          Pohyb má blízko k pohybově-taneční terapii.

-          Zlepšení vnímání vlastního těla a sebe sama.

-          Nacházení nových možností pohybu.

-          Relaxace, zklidnění, soustředění.

-          V případě, že se nám bude dařit, nacvičíme krátké vystoupení.

img 4820   img 4825
img 4834 img 4840

img 2161  img 2162
tance1   tance2
tance3

tance4

Relaxace a uvolnění v kroužku

Kroužek slouží k celkovému uvolnění a zklidnění organismu dětí. Je vhodný zejména pro neposedné a neklidné děti. Děti se zde učí aktivně odpočívat, poznávat samy sebe a své reakce při  relaxační hudbě, hrách,poslechu pohádky a při spolupráci s ostatními dětmi. Relaxační kroužek pomáhá dětem obstát v dětském kolektivu a posilovat zdravé sebevědomí.

Pravidelná MUZIKOTERAPIE v Mens Saně

Muzikoterapie je jedna z uměleckých terapií, která působí na děti léčebně. Děti v muzikoterapii hudbu vytvářejí nebo se na ní podílí, anebo jen poslouchají a učí se vnímat. V muzikoterapii využíváme hudby, ticha, rytmu, zvuků, tónů, zpěvu často v návaznosti na pohyb či výtvarnou činnost. Muzikoterapie pomáhá dětem uvolňovat napětí v různých částech těla nebo naopak je stimulovat.

V  podání lektorky z Mens Sana  se jedná o tvořivou hudební dílnu , která obsah setkání  tvoří společně s dětmi. Jsme rádi, že můžeme za touto sympatickou paní lektorkou pravidelně v rámci relaxačního kroužku docházet.

Soustředění dramatického a tanečního kroužku

Dne 13.12. se uskuteční oblíbené soustředění dramatického kroužku spojené se spaním ve škole! Budeme si hrát, trénovat na besídku, večer si pustíme pěknou pohádku a možná přijede i Divadélko Smíšek. Letos se k nám připojí také kroužek taneční, takže se opravdu máme na co těšit.

Budete potřebovat: souhlas rodičů; velkou svačinu na odpoledne; 30 Kč na večeři, snídani, a pití (+ 10 Kč na divadlo); spacák a polštářek; pyžamo; pohodlné oblečení, hygienické potřeby; léky; v aktovce věci na úterý.

Dozorovat vás budou: Katka, Dáša, Světla......a uvidíme.....

Informace: Katka Moroňová, Dáša Vašíčková

POHÁDKA O VELIKÉ ŘEPĚ

Lidé,lidé, lidičky,pánové a paničky,

tak jsme pro vás vystoupili a snad jsme vás pobavili.

Snaha byla bezesporu, zkoušeli jsme do úmoru.

Nebyli jsme dokonalí, to však proto, že jsme malí.

Až budeme velicí stanou se z nás komici.

René byl náš vyprávěč - skvělý - občas ztrácel řeč.

Roman - děděk - řepu sadil, s babčou Natálkou se sladil.
Své dvě věty fakt uměli - škoda, že jsme neslyšeli!

Karolínka - vnučka naše, tvářila se trochu plaše,

je však šikovná a hezká, má ráda, když se jí tleská.

A já za pejska jsem byla, tak snad jsem vás nezděsila.

Davídek byl kočka malá, na celé kolo se smála!

Byl milý a veselý, ještě-že jsme ho měli.

A ta myška chlupatá byla Jitka copatá.

Svůj kostýmek měla skvělý - to jsme jěště neviděli.

Avšak byl by to děs a běda - nebýti tam nápověda!

Ivet schovaná radila - díky Bohu, že tam byla!

Za potlesk vám děkujeme, v tom si totiž libujeme!

Za relaxačně dramatický kroužek, který se zúčastnil "PŘEHLÍDKY DIVADELNÍ TVORBY ZÁKLADNÍCH
 ŠKOL" v KC Poruba dne 10.12.2009
                                                                                                        Bronislava Janečková