Hudební kroužek

Hudební kroužek bubnuje při účasti na Divadelní přehlídce talentů aneb každý jsme originál!!!

dp1   dp2   dp3

V pátek 13.12.2019 se v komunitním centru Všichni spolu uskutečnila dlouho očekávaná divadelní přehlídka, na které vystoupili žáci několika základních škol včetně té naší. Na programu kromě divadelních představení nechyběla ani recitace básní, bubnování a zpívání koled v předvánočním čase. Pro všechny účastníky bylo nachystané občerstvení a drobné odměny.
Děkujeme tímto společnosti ČEPS a.s. a Moravskoslezkému kraji za možnost tuto akci zorganizovat.

dp4   dp5   dp6
dp7 dp8 dp9

Halloweenské bubnování

Dne 31. října 2019 jsme měli v hudebním kroužku bubnování v kostýmech. Všechny děti se převlékly do halloweenských masek a mohlo se začít zběsile bubnovat. Moc jsme si to užili.
Žáci hudebního kroužku

hal1   hal2
hal3 hal4

Hudební kroužek s prvky muzikoterapie

I v letošním roce 2019/2020 se pravidelně schází parta nadšených dětí, které ze všeho nejvíce baví hraní na hudební nástroje... A jak nám to šlo?

bubny   bubny2
bubny3 bubny4

Hudební kroužek

Někdy ve čtvrtek chodím do hudebního kroužku, který vede naše milá paní učitelka Markéta Hermanová, hrát na bubny. Už na ně umím hrát hezky. Chodí tam se mnou Denis a Natálka. Hrajeme na bubny podle paní Markétky. Největší zážitek byl, když jsme loni v zimě vystupovali na akci Advent plný andělů. Vystoupení se konalo kousek od Nové radnice, která celá vánočně svítila. Přišla se na nás podívat i moje bývalá třídní učitelka paní Soňa. Mým rodičům se to moc líbilo. Těším se na další kroužek, protože vím, že budeme mít nové bubny.
Alžběta Kočicová, 7. třída

bubny1

bubny2

bubny3

bubny4
bubny5   bubny6

„Boom&Boom“

Názor na hudební kroužek
V hudebním kroužku se zaměřujeme na rytmický nástroj bubny. Asi nejvíce kvůli tomu, že nás to baví. Dříve kroužek vedl pan David, pak se k němu přidala i paní Markéta. V kroužku je nás teď dvanáct, protože pan David odešel. Zrovna nacvičujeme na vánoční besídku. Už se těším, až se předvedeme v sále na podiu. Líbilo se mi, když jsme si minulý rok pozvali rodiče, aby si vyzkoušeli bubnovat s námi. Tento kroužek je super!!!
Denisa Vinárková, 6. A

Hudební kroužek
V hudebním kroužku bubnujeme. Máme tam různé druhy bubnů. Do kroužku chodím já, Štěpán, Deniska, Anet, Tomáš, Natka, Mája, Sára, Denis a Dominik. Kroužek vede paní Markéta, která bubnuje na ten nejlepší buben. Bubnuje s námi i Miki, přestože už nechodí do naší školy. Ale hudební kroužek je až po škole, takže to Miki v pohodě stihne. Vždycky když bubnujeme, tak se mi to plete, ale jinak jsou bubny úžasné.
Vendula Štěrbová, 6. A

Názor na bubny
Ve škole máme hudební kroužek. Probíhá každý týden v pondělí po vyučování. Chodím tam se svojí nejlepší kamarádkou. Kroužek vede paní Markéta, která má s námi zatím trpělivost. Bubnování mě velmi baví.
Aneta Vnenčáková, 6. A

hud7   hud8

Maminko, tatínku, bubnuj s námi chvilinku

Dne 4.února se na naší škole uskutečnila rozlučka s bubenickým kroužkem ,,Bum&Bum“. Smyslem celé akce bylo seznámit rodiče s tím, jak probíhá hodina, kterou jejich děti v kroužku tráví. Zároveň jsme chtěli, aby se rodiče aktivně zapojili do bubnování. Pozváni byli všichni, ale největší zájem byl od rodičů našich nejmenších bubeníčků z páté třídy. Akce byla moc povedená a děkujeme všem zúčastněným za jejich přízeň. Těšíme se, na další pravidelná setkání bubenického kroužku, která budou probíhat v prvním pololetí.

Markéta Hermanová a David Křivák

bubny3   bubny4

Hudební kroužek - Ukrajinská

Tento kroužek provází motto „Kdo si zpívá – radost mívá“. Celý školní rok provázejí tematicky zaměřené písničky, které si děti rády zazpívají v doprovodu klavíru.  Děti zpívají a muzicírují, zkouší hraní na ozvučná dřívka, tamburíny a Orffovy nástroje. Velmi oblíbené jsou nácviky písniček s pohybovými hrami, malované písničky a jiné výtvarné aktivity propojené s hudbou a zaměřené také na muzikoterapii. Spoustu legrace si užijí při hudebních hrách, křížovkách a kvízech nebo přípravně závěrečné besídky pro rodiče.

Hudební kroužek „Boom&Boom“

Náplň činnosti hudebního kroužku:

Hudební činnost dětí je zaměřená na hru na rytmické hudební nástroje. Většinou se jedná o různé druhy bubnů, xylofon a metalofon, drom bass a perkusní nástroje. Děti se scházejí jednou za  14 dní. Výsledkem našeho snažení jsou hudební vystoupení v rámci nejen naší školy.

bubny1   bubny2

Hudební kroužek - náplň

MOTTO:  "Kdo si zpívá, radost mívá"

Náplň činnosti hudebního kroužku:

- hudební činnost zaměřená na jednotlivé tematické okruhy, nácvik písní spojený s prvky muzikoterapie,
     hudební hádanky, výtvarné a pohybové činnosti spjaté s muzikálním základem

Seznam písní:

Vdávala se myška Hryžka                 Maškarní plesy

Náš kocour                                       Muzikant

Měla babka čtyři jabka                       Bledule

Stromy                                             Jarní písnička

Listopad                                           Nepořádný kvítek