Vánoce ve světě

V úterý 17.12.2019 navštívily třídy 9.A, 8. a 6.B Slezské muzeum v Opavě. Účelem návštěvy byla výstava Vánoce ve světě,  která dětem přiblížila interaktivní formou tradice období adventu a Vánoc nejen u našich sousedů, ale také v dalekých a exotických zemích. Žáci měli možnost ozdobit si vlastní skleněnou baňku a vyrobit andílka na dveře. Celý den jsme zakončili návštěvou vánočních trhů.

20191217 094700   20191217 101659   20191217 105611

 

23. Malé vánoční radosti

Ve středu 18. prosince 2019 se konala vánoční besídka. Nejprve jsme se všichni sešli před školou, kde měla proslov paní ředitelka a pan zástupce v nádherných kostýmech „santíků“. Poté jsme se přesunuli do komunitního centra „Všichni spolu“, které je kousek od školy. Tam jsme vystupovali s dramatickým kroužkem. Některé děti recitovaly básně. Já jsem recitovala básničku, kterou napsal můj bývalý spolužák Denis Alexa. Byla jsem trochu nervózní, ale zvládla jsem to. Potom se šlo do školy, kde bylo nachystané občerstvení, karaoke, sportovní a výtvarné aktivity. Celý večer probíhal v ruském stylu. Mohli jsme se vyfotografovat v kostýmech z Mrazíka ve „fotokoutku“. Zažili jsme i soutěž v loupání ořechů s Marfušou, kterou pořádala paní Markéta a paní Soňa. Paní Markéta byla úžasná Marfuška a mohli jsme se s ní i vyfotografovat. I na občerstvení byly kromě špekáčků různé ruské speciality. Všechno se mi moc líbilo, ale nejlepší bylo zpívání koled a vystoupení s „dramaťákem“. Příští rok přijdu určitě znovu, i když budu chodit už na střední školu.
Alžběta Kočicová, 9. B

 

23mvr   23mvr2

 


 

Divadelní přehlídka talentů aneb každý jsme originál!!!

dp1   dp2   dp3

V pátek 13.12.2019 se v komunitním centru Všichni spolu uskutečnila dlouho očekávaná divadelní přehlídka, na které vystoupili žáci několika základních škol včetně té naší. Na programu kromě divadelních představení nechyběla ani recitace básní a zpívání koled v předvánočním čase. Pro všechny účastníky bylo nachystané občerstvení a drobné odměny. 
Děkujeme tímto společnosti ČEPS a.s. a Moravskoslezkému kraji za možnost tuto akci zorganizovat. 

dp4   dp5   dp6
dp7 dp8 dp9

 


 


 

Malé vánoční radosti

23mvr2019 kopie 
23mvr program2020


 

Výstava Giganti doby ledové

V pátek 6.12.2019 se třídy 9.A, 8. a 6.B vypravily na výstavu s názvem Giganti doby ledové, které probíhá v Trojhalí Nová Karolina. Žáci měli možnost prohlédnout si zvířata z dávných časů ve skutečné velikosti. Výstava se nám moc líbila.

gig1   gig3

 


 

 

 

Mikuláš na 2.stupni

Ve čtvrtek 5.12.2019 zavítal na náš 2.stupeň Mikuláš, o kterého se letos postarali žáci 9.A a 9.B. Na  mladší žáky čekala bohatá nadílka, nechybělo ani malování uhlím a házení hříšníků do pytle.

mik1   mik2
mik3 mik4

 


 

 

Mikuláš v DRS

Ve středu, 11. prosince 2019 k nám do Dětského rehabilitačního stacionáře v Porubě opět našli cestu Mikuláš s Andělem a dvěma čertíky. A nepřišli s prázdnou. Plný koš sladkostí a dárečků byl pro děti velkým lákadlem. Společnými silami jsme proto této vzácné návštěvě zazpívali vánočně laděné písničky a slíbili jsme, že budeme stejně tak hodní, jako doposud. A vyplatilo se. Mikuláš a jeho kolegové nás všechny obdarovali. Děti prožily krásné dopoledne a zářily štěstím. Mockrát děkujeme pracovníkům Pivovaru Ostravar za to, že si našli čas a přišli k nám do stacionáře naše děti podpořit a potěšit je.

mikul 1   mikul 2
mikul 3 mikul 4

 


 

 

Pozvánka na akci:

pehldka 

 

 


 

plakt erasmusday

 


 

 

Pozvánka na akci

dasa1


 

EKOSTOPA

Dnes 25. 11. 2019 se třídy 6.B, 7. 9.A a 9.D zúčastnily vzdělávacího pořadu Spolku Rozchodník na téma EKOSTOPA. Pomocí nejrůznějších aktivit zjistily, jak se má či nemá člověk chovat, pokud chce, aby příroda a celá naše planeta zůstaly zachovány pro další generace. Na stránce www.hraozemi.cz/ekostopa si žáci vypočítali, jakou ekostopu po sobě zanechávají oni sami.

 

pavca1   pavca2
pavca3 pavca4

 

Pozvánka na Vyrábění adventních věnců

vnce 2019

 

ADVENT PLNÝ KŘÍDLENÍ 2019

vstiek1
vstiek2
vstiek3
vstiek4

 


 

 

Návštěva Galerie výtvarného umění

divadlo3   divadlo2

 

DNE 7. 11. 2019  JSME S DĚTMI Z DRS NAVŠTÍVILI GALERII VÝTVARNÉHO UMĚNÍ  V OSTRAVĚ.

BYLO TO NAŠE PRVNÍ KREATIVNÍ DOPOLEDNE.MOC SE NÁM LÍBILO.

TĚŠÍME SE NA DALŠÍ SPOLUPRÁCI.

 

dm umn 1   dm umn 2   du5

 


 

 

Dramatický kroužek opět v plném proudu


I letos je realizován v rámci volnočasových aktivit Dramatický kroužek. Po mírném začátku roku, kdy jsme se v kroužku zaměřovali na dramatické inscenace, hry se slovy a rozvíjení pohybově- dramatických činností, se opět vracíme k nácviku divadelní hry. V prosinci nás totiž společně čeká divadelní přehlídka, kde naposledy zahrajeme naši pohádkovou inscenaci SHREK VE ŠKOLE


 

kaca2
kaca3   kaca4

  

 

Pohybově relaxační kroužek

Pohybově relaxační kroužek spolupracuje s org. ZA SKLEM o.s. ze Zlína. Poslední seminář proběhl 9.11.2019 pod vedením psychologa Alexeje Šerbakova z Moskvy. 

jarus1  

jarus2

 

jarus3 jarus4

 


 

 

Veletrh středních škol

V pátek 8.11.2019 se třída 9.A vydala na Veletrh středních škol do Avion Shopping Parku. Žáci zde měli možnost seznámit se blíže s obory, které je zajímají a zjistit, co vše budoucí studium přinese. Celá akce se velmi vydařila. 

kar3

 


 

 

Halloween ve druhé třídě

vas1   vas2   vas3


 

SKOKAN ROKU

Naše škola se přihlásila do soutěže o titul Ekologická škola Moravskoslezského kraje. A právě za velký posun v oblasti ekologické výchovy jsme získali toto ocenění. Odbornou komisi zaujal nově vytvořený výukový koutek na školní zahradě. V malých nádobách tam pěstujeme květiny a zeleninu, což nám pomáhá propojit teorií s praxí.

ekokola - foto


 

Sběr žaludů pro ostravskou zoologickou zahradu

                                      6.a.1

Sběr žaludů pro ostravskou zoologickou zahradu

Jako každý rok i letos se náš 1. a 2. stupeň podílel na sběru podzimních plodů pro ZOO Ostrava. Žáci v hodinách Pracovních činností spolu se svými pedagogy, asistenty, vychovateli a ve svém volném čase se svými rodiči pilně sbírali žaludy. Nasbírané podzimní plody jsme předali na vrátnici ZOO.

Všem sběračům bych chtěla velice poděkovat.

Dobrých skutků není nikdy dost!

Ludmila Sýkorová

                            6.a.2   6.a.3


 

Expedice Pustevny

V pátek 1.11. 2019 se  6.B, 7.třída, 8.třída a 9.A vydali společně do Beskyd. Navštívili Pustevny, které jsou velmi atraktivním turistickým místem. Žáci si prohlédli sochu Radegasta, kterou najdete cestou na Radhošť, je nejznámějším symbolem celého Moravskoslezského kraje. Počasí nám přálo a celý výlet se velmi vydařil. 

pust1   pust2
pust3 pust4


 

Ranč Duhová víla

d   img 7365   img 7367
Ve středu 23. října jsme navštívili ranč Duhová víla v Plesné. Nejdříve jsme si řekli, jak se ke koním máme chovat a poté jsme si vyzkoušeli koně kartáčovat. Po této přípravě jsme se vydali na koních do nedalekého lesa. Po výletě jsme se přesunuli do cukrárny, kde jsme si mohli dát něco dobrého na zub. 
img 7370   img 7375   img 7373  

 

HELPPES

helppes 5

V úterý nás navštívili pejsci Lea a Číro z Helppes Praha. S dětmi se brzy skamarádili a dali jim najevo, že jsou tu jen pro ně. Děti je hladily, objímaly, krmily je piškotky a některé dětičky si je "pletly" s polštářem.....Pracovníci z Helppes k nám s pejsky jezdí již několik let a je krásně vidět, jak se naše děti zdokonalují v komunikaci se zvířátky, jak lépe překonávají obavy sáhnout si na jejich srst a být pejskům tak blízko. Mockrát děkujeme za setkání, za canisterapii i za ukázku výcviku. Těšíme se na příště.

helppes 1   helppes 2
helppes 3 helppes 4

 


 

 

halloween2019


 

 

Podzimní výstavka - ,,Maminčina zahrádka“

 

V měsíci říjnu proběhla na naší škole ,,Podzimní výstavka“. Žáci, kteří se zúčastnili, donesli nejrůznější plody – jablka, hrušky, ořechy, dýně, lilek, rajčata, papriky, cukety, podzimní květiny, kaštany, žaludy, jeřabiny, atd.

V rámci výstavky proběhla soutěž ve dvou kategoriích:

1/ nejpěknější exponát

2/ nejzajímavější exponát

 

A zde jsou výsledky:

Nejpěknější exponát:                                          Nejzajímavější exponát:

1.místo – Nicol Stojáková                                   1. místo – Lukáš a Petr Holubkovi

2.místo – Jan Vař                                                2. místo – Martin Kučera

3.místo – Markéta Strmisková                             3. místo – Bára Kolářová

             Pavel Anděl                                                        Radek Trojek

 

Zvláštní cena:

1/ Petr Pokorný (Tomáš Sevič) za nejnápaditější exponát s názvem PIŽĎUCH   ZAHRADNÍ

2/ Filip Hahn za originální exponát – HOUBY

 

Výhercům gratulujeme a ostatním děkujeme, že se naší výstavky zúčastnili!!!    

foto 1   foto 2

  

                                                                                                        

 

 

Den otevřených dveří na Odborném učilišti a Praktické škole v Hlučíně

V úterý 8.10.2019 navštívili žáci 9.A OU a Praktickou školu v Hlučíně, kde měli možnost vyzkoušet si spoustu řemesel a prohlédnout si školu. Žáci viděli školní dílny, seznámili se s chodem školy a nahlédli také do učeben. Společně s námi se do Hlučína vydala také naše výchovná poradkyně Helena Šťastná. 

hlucin1   hlucin2   hlucin3


 

Volná hra na oddělení Sluníček

Dramatizace pohádky „O Koblížkovi“

Tomášek vypráví dětem pohádku, kterou ráno děti poslouchaly v Ranním kruhu. Tomáškovy pohádky vždy končí oslavou!

dramatizace   tanec


 

HIPOTERAPIE

V úterý 1. 10. jsme jeli školním autem do Plesné na ranč Duhová víla. Nejdříve jsme šli do klubovny a řekli jsme si pravidla a pak jsme si ukazovali obrázek koně a popisovali části těla koně. Venku jsme se učili kartáčovat koně. Pak jsme nasedli na koně a jeli jsme do lesa. Všem se nám projížďka líbila. Nakonec jsme si v Kafrárně mohli koupit nějakou sladkost a pití. Celý den jsme si moc užili.

kon na web


 

vystavka2019

 


 

 

Návštěva Divadla loutek

V pondělí 30. 9. 2019 jsme s dětmi z DRS navštívili v rámci mezinárodního loutkového festivalu Spectaculo interesse Divadlo loutek. Shlédli jsme krásné, půlhodinové představení bezeslov Una storia sottosopra od italských tvůrců. Děti byly šikovné a bezvadně si toto představení prožily.

divadlo   divadlo2
divadlo3 divadlo4

 

 

Beseda o zdravé výživě

V rámci primární prevence a spolupráce rodičů našich žáků se školou, přišla mezi nás odbornice na zdravou výživu paní Iva Krečmerová, maminka bývalého žáka Martina. Besedy se zúčastnily třídy: 9. B, 9. C, 9. D a 6. třída. Dozvěděli jsme se zajímavé věci, zasoutěžili jsme si. Nejlepším aktivním účastníkem, „znalcem na zdravou výživu“, byl vyhlášen Lukáš Holubek, žák 6. třídy. Těšíme se na další zajímavé akce v rámci primární prevence v naší škole.
Žáci z novinářského kroužku

Přednáška o zdraví
V úterý 24. září 2019 ve druhé a třetí vyučovací hodině jsme měli přednášku o zdravé výživě. Dozvěděli jsme se, že nejdůležitějším jídlem dne je snídaně. A že večeřet máme tři hodiny před spaním, aby nám nebylo v noci špatně. Taky že je zdravé jíst hodně ovoce, zeleniny a ořechů, ale je důležité jíst i maso. Druhým tématem bylo pečování o nohy. Nakonec byla soutěž, měli jsme odpovědět na pět otázek a já jsem vyhrál. Přednáška se mi moc líbila.
Lukáš Holubek, 6. A

 

 zdrvyziva2   zdrvyziva
 zdrvyziva3   zdrvyziva4 

 


 

 

Stověžatá Praha

leo1  

leo2   leo3

V úterý 24.9. se třídy 6.B, 8. a 9.A společně vydaly na dvoudenní výlet za krásami našeho hlavního města a to vlakem Leo Express, který nám poskytl jízdenky zdarma. Za odborného výklady paní dějepisářky Evy Čaplové navštívili žáci nejen Pražský hrad a Karlův most, ale také například Staroměstské náměstí, srdce historického města s barokními budovami, gotickými kostely a středověkým orlojem, který každou hodinu odbíjí za doprovodu pohyblivých figur apoštolů.


leo4   leo5   leo6

V rámci prohlídky nechyběla ani  zastávku u Lennonovy zdi, na které se s odkazem na zpěváka John a Lennona od 70. let 20. století objevují nápisy a malby.  


leo7   leo8   leo9 
 
 
 
 

Baník !!!

V neděli 15.9. jsme společně vyrazili fandit! Přidali se k nám i bývalí žáci naší ZŠ. Zápas mezi Baníkem Ostrava a Dynamem České Budějovice byl velmi napínavý. Nakonec domácí tým nezklamal!

bbanik1   bbanik2   bbanik3

 


 

 

Hipoterapie Plesná

Hipoterapie v Ostravě - Plesné na ranči Duhová víla opět pokračuje. Návštěvy plánujeme po jednotlivých třídách za příznivého počasí každý týden. 
plesna1   plesna2
                     plesna4 plesna3

 


 

 

 

Společný tělocvik čtvrťáků a páťáků

V pátek 13. 9. jsme se přesunuli na 1. stupeň na Ukrajinskou. Tam jsme se setkali se čtvrťáky a jejich učitelkami, paní Petrou a panem Michalem.

Nejdříve jsme utvořili dvě skupinky. Jedna skupinka třikrát běhala s výskoky a druhá skupinka jen jednou. Potom bylo rozcvičení. Hráli jsme společnou hru na molekuly. Na konci hodiny jsme měli čas sami pro sebe. Celá naše třída byla na houpací platformě a moc jsme si to užili. Lukášek kopal v písku, Páťa s Alexem ho kontrolovali, Baruška s Davidem odpalovali a chytali míček „síťkovým prakem“. Adam se houpal. Moc se nám to líbilo a chtěli bychom tam vyrazit znovu. Poté jsme se vydali do školy na oběd.

 

tv 1   tv 2

PÁŤÁCI NA LEZECKÉ STĚNĚ

Ve čtvrtek 12. 9. 2019 jsme si mohli vyzkoušet lezení na lezeckou stěnu. Nejprve jsme se trochu báli, ale nakonec jsme to všichni zvládli. Paní Petra a paní Martina nás svým zkušeným, laskavým a usměvavým vedením natolik navnadily, že jsme si to nakonec užili. Pomohli i ostatní dospěláci, kteří se nám všem, ať už na stěně, nebo na zahradě věnovali. Každý, i sebemenší výkon, byl odměněn hlasitým potleskem. Příště už se nebudeme tolik obávat a moc se těším, až budeme stěnu zdolávat znovu.   Páťáci

lezen 1  lezen 2
lezen 3 lezen 4

 


 

 

 

 

Projektový den “Dopravní výchova a požární ochrana“.

V pátek 5.9.2019 jsme začali den nácvikem požárního poplachu. Všichni to zvládli na jedničku J Poté jsme vyrazili na vycházku, kde jsme sledovali a zapisovali dopravní situace, dopravní značky, plnili úkoly atd.

Cílem naší cesty byla zasloužená cukrárna, kde jsme si vyzvedli obálku s dopisem. Za ochotu personálu cukrárny jsme předali dáreček.

V obálce na nás čekala odměna v podobě dvacetikoruny, za kterou jsme si mohli koupit „sladkůstku“.

Tento den se nám líbil a těšíme se na další projektový den, a že se něco nového opět naučíme.

S pozdravem 5.A

dopravka 1   dopravka 2


 

 

Třídní výlet do Bítova

Dne 6. 9. 2019 pozvala paní Alenka Kanclířová celou naši třídu k sobě do obce Bítov. Pan Marcel nás tam odvezl školním autem. Trochu jsme bloudili, ale nakonec jsme se s paní Alenkou potkali před hasičskou stanicí. Na stanici jsme viděli velké hasičské auto, do kterého jsme se mohli posadit. Vyzkoušeli jsme si také hasičskou přilbu a bundu, byl to pro nás velký zážitek. Cestou k sobě domů nám paní Alenka ukázala průlezky a houpačky, kam chodí se svými vnučkami. Tam jsme se na chvíli zastavili a pohoupali se. Když jsme došli k domu paní Alenky, prohlédli jsme si nejprve její krásné jiřiny, okrasné dýně a rajčátka, které pěstuje na zahrádce. Poté nás paní Alenka pozvala dovnitř. Byli jsme ohromeni, jak má krásně a moderně zařízený dům. Všichni dospělí si dali kávu a děti dostaly džus. Paní Alenka měla upečenou buchtu se šlehačkou a upekla nám i speciální tousty, podle svého tajného receptu. Všechno jsme snědli, protože to bylo výborné. Po návštěvě jsme si šli prohlédnou Bítov. Paní Alenka nám ukazovala, kdo kde bydlí a vykládala nám perličky o lidech ze své obce. Zastavili jsme se v obchodě pro špekáčky, chleba, hořčici a okurky, protože náš hlavní cíl bylo opékání párků u zdejších rybníčků. Pan Tomáš se chopil rozdělání ohně a opékání mohlo začít. Dokonce nám na to i vysvitlo sluníčko. Když jsme byli dosyta najedení, rozloučili jsme se s paní Alenkou a šli jsme pěšky na autobusovou zastávku. Zpátky do školy jsme jeli autobusem a tramvají. Výlet byl super a už se těšíme, až Bítov zase navštívíme. Velké poděkování patří paní Alence!

                                                                                   kolektiv 9.C

 bitov   bitov2 

 


 

 

zdravsvaina


 

Muzeum Moravských bratří a Letecké muzeum

20190905 095945   20190905 100247

Ve čtvrtek 5. 9. 2019 se vydali žáci 8. třídy a 9.A do městysu Suchdol nad Odrou. První zastávka patřila Muzeu Moravských bratří, kde měli žáci možnost vidět život na Kravařsku před sto lety. Poté se přesunuli do nedalekého Leteckého muzea, které je specializováno na největší leteckou bitvu nad Moravou, která proběhla 17.12.1944 a později byla nazvaná jako "Krvavá neděle".

20190905 100731   20190905 110807   20190905 112448 
 
 

Národní památník II.světové války v Hrabyni

Žáci 8. třídy spolu s 9.A ve středu 4.9.2019 navštívili Národní památník II. světové války v Hrabyni. Žáci si za odborného výkladu pracovníků připomněli nejen válečné dějiny II. světové války, ale byli také seznámeni s životem civilního obyvatelstva, válečnou výrobou a kulturou tehdejší doby. 

a1   a2   a3
a4 a5 a6

 


 

 

Vítáme Vás v novém školním roce 2019/2020

obrazek-skola


 

Závěr roku v DRS

Závěr školního roku jsme v DRS prožili oslavou dvou narozenin.

Ve čtvrtek 20.6. 2019 jsme s dětmi navštívili DIVADLO LOUTEK V OSTRAVĚ.

Po divadelním představení jsme se vydali na hřiště, kde jsme prožili velmi aktivní dopoledne.

img 4383   img 4409   img 4416
img 4442 img 4467 img 4507

 


 

 

Školní výlet 8.A

V úterý 25.6. 2019 jsme se vypravili do HEIPARKU v Tošovicích. Žáci se projeli na bobové dráze, vyzkoušeli si tubing a zastříleli z luku. Celý výlet jsme završili koupáním ve vodní nádrži přímo v areálu. 

hei1   hei2   hei3 

Pozvánka na Den řemesel 2019

den-remesel-2019


 

Pozvánka na akci školy

pozvani

 


 

 

Přípravné dny pro budoucí páťáky
Čtvrťáci, společně se svými rodiči a budoucí paní učitelkou a asistentkou se celkem 4 středy za sebou
sešli na druhém stupni základní školy. Během hodinového setkání odpoledne se budoucí žáci i jejich
rodiče seznámili s prostory druhého stupně. Žáci během hry plnili různé úkoly a postupně sbírali
jednotlivé díly puzzle. Vzájemně jsme se poznali a zjistili, jak jsou žáci i rodiče šikovní. Všichni už se
těšíme na dobrou spolupráci v následujícím školním roce!

ppravka 1   ppravka 2
ppravka 3 ppravka 4


 

Setkání se starostkou

Ve čtvrtek 6. června 2019 proběhlo setkání starostky městského obvodu Poruba s úspěšnými žáky a studenty porubských základních a středních škol. Paní starostka Ing. Lucie Baránková Vilamová, Ph.D. předala žákům ocenění za vzornou reprezentaci městského obvodu Poruba. Jedním z oceněných žáků byl Alexandr Burdík, žák 9.D naší školy.

Alexandr Burdík může být vzorem ostatním žákům školy v chování. Je velmi empatický a pomáhá svým imobilním spolužákům. Je velmi ochotný, vstřícný, respektuje učitele, vychovatele i asistenty.
Saša reprezentuje svou třídu a školu na společenských akcích, zvláště recitačních soutěžích a vystoupeních dramatického kroužku. V představeních na divadelních přehlídkách mívá vždy hlavní roli.
Dále reprezentuje naší školu ve sportovních disciplínách, hlavně ve florbalu a na paralympiádách.
Saša navštěvuje několik kroužků a v práci se mu skutečně daří: např. Novinářský kroužek, ve kterém pravidelně píše články do školního časopisu a přispívá svými texty i na webové stránky naší školy.
Účastní se také literárních a výtvarných soutěží základních škol v Moravskoslezském kraji a dosáhl velmi dobrých výsledků, vždy se umístil na předních místech.

  

Návštěva KFC

Dne 29. 5. 2019 se konala rozlučková akce novinářského kroužku. Šli jsme do KFCčka naproti Tesca. Byl jsem tam já, paní Alenka, paní Markétka, Alžbětka a Rosťa. Vyzkoušeli jsme si finanční gramotnost v praxi, protože jsme si museli sami objednat a sami si to zaplatit. Dali jsme si kuřecí stripsy a k tomu hranolky. Rosťa si chtěl taky koupit stripsy, ale měl smůlu, protože si zapomněl peněženku. Paní Alenka ho nakonec jmenovala finančním poradcem celé skupiny a peníze mu půjčila. Chtěli jsme si dát ještě zmrzlinu, ale pokazil se jim stroj na její výrobu. Byli jsme smutní, ale paní Alenka nás místo toho pozvala na koktejl. Bylo to krásné rozloučení s novinářským kroužkem pro tento školní rok.
                                                                                                   Denis Alexa, 9.C

 

kfc1   kfc2

  

Třídní výlet - prvňáčci v ZOO 

001   002   003   004
005 006 007 008

 

Třídní výlet 7.A - Olomouc

Finanční dar od společnosti LEO EXPRESS

logo-leo-ex

Přepravní společnost Leo Express se stala partnerem Naší školy, umožnila nám registraci a členství ve SMILE CLUBU, které opravňuje k čerpání celé řady výhod z věrnostního programu. Za nabídnutou spolupráci velmi děkujeme. Díky společnosti Leo Express cestují naše handicapované děti s výraznou slevou či zcela zdarma. Za vše velmi děkujeme.

TŘÍDNÍ VÝLET 7.A - OLOMOUC

Jako první vyzkoušela výhody cestování sedmá třída. V pondělí  3.6.2019 v 8:12 hod cestovaly handicapované děti vlakem Leo Express do Olomouce. Shlédly Chrám sv. Mořice, Chrám sv. Michala, sloup Nejsvětější Trojice, katedrálu sv. Václava, Olomouckou radnici. Děti si prošly Bezručovy sady a Výstaviště Flora Olomouc. Vše zakončily pozdním obědem v Obchodním centru Šantovka. Návrat opět Leo Expressem téhož dne v 16:20 hod. z Olomouce zpět do Ostravy. 

vylet14  

vylet12

vylet10

vylet1

 


 

 

Návštěva tréninku fotbalového klubu FC Baník

Ve středu 29.5.2019 jsme se žáky navštívili Městský stadion ve Vítkovicích, kde právě trénoval fotbalový klub FC Baník. Žáci měli možnost pohovořit s hráči týmu, prohléhnout si kabinu a vyfotit se se svým oblíbeným hráčem.

kari1   kari2 1   kari2 2


 

 

TŘÍDNÍ VÝLET 5.B – HRADEC NAD MORAVICÍ

V měsíci květnu naše třída podnikla malý výlet do krásného městečka Hradce nad Moravicí. Nejprve jsme navštívili zdejší zámek, kde se v zámeckých komnatách hrála pohádka ,,O Čarodějnici Xsíxsáře“. Po skončení na nás již čekala Markova maminka, která se k nám přidala. Trošku jsme se posilnili v občerstvení U Záviše, abychom nabrali sílu na menší procházku po okolí Hradce. Ale protože bylo chladno, přijali jsme pozvání paní Heydukové k nim na chatu. Tam na nás čekalo velké překvapení v podobě bojové hry. Po splnění všech úkolů jsme získali sladkou odměnu. A nejen to. Paní Heyduková měla připravené palačinky. Mohli jsme se rozhodnout, zda je chceme s nutelou nebo marmeládou. A teplý čaj přišel také vhod. Adama s Davidem neodradilo špatné počasí a šli si na chvíli zahrát badminton. My ostatní jsme raději byli v teplé chalupě. A protože se blížila doba našeho návratu do školy, museli jsme se s paní Heydukovou rozloučit, naskočit do auta a uhánět směr ŠKOLA. Celý den bylo dost chladné počasí a také nám i pršelo, ale to vůbec nevadilo. Náš výlet jsme si náramně užili.

 

foto 1   foto 2

foto 3


foto 4


 

Přátelák

14.5.2019 – Žáci třídy 9.D si společně s dospěláky naši školy zahráli fotbal a florbal proti ZŠ Spartakovců. Ve fotbale jsme prohráli 4:0, ale florbal dopadl pro nás lépe a vyhráli jsme 6:3.

1   2
3 4


 

Myslivost očima dětí

V pátek 26. dubna jsme se s mediálně-fotografickým kroužkem zúčastnili vernisáže výtvarných prací, která se konala na střelnici ve Staré Bělé. Naše spolužačka Asíl Danková se umístila na 2. místě ve výtvarné soutěži s mysliveckou tematikou, obrázek se jí moc povedl. Kromě hezkých výtvarných dílek jsme viděli ukázku práce s dravci a vystoupení trubačů. Paní učitelka Markéta pro nás připravila malé občerstvení. Měli jsme skvělý doprovod: pana Marcela a paní Alenku. Opravdu jsme si to moc užili, dokonce nám přálo i počasí. Na památku máme spoustu fotografií.
Žáci z mediálně-fotografického kroužku

mod1

mod2

mod4  

myslivost2
mod5 mod6

 

Akce mediálně – fotografického kroužku

Ve středu 24. 4. 2019 jsme jeli s mediálně - fotografickým kroužkem na vernisáž výstavy výtvarných prací dětí, která se konala ve Frýdku-Místku. Tam i zpět jsme jeli školním autem, řídila paní Petra. Nejprve bylo hudební vystoupení. Prohlédli jsme si hezkou výstavu. A co bylo velmi zajímavé, že mezinárodní výtvarnou soutěž vyhrál můj spolužák Matyáš Goj. A měli jsme tam raut, nejvíce mi chutnaly tvarohové koláče. Bylo to velmi pěkné.
Denis Alexa, 9. C

fm1   fm2
fm3 fm4

 

Myslivost očima dětí 2019

V letošním roce jsme se opět zúčastnili výtvarné soutěže „Myslivost očima dětí“ - http://www.myslivost.cz/OMS/ostrava/Myslivost-ocima-deti-2019.aspx. V každé škole vytvářely děti obrázky a učitelé pak vybrali 5 nejlepších, ty zaslali do soutěže. Celkem se do soutěže přihlásilo 15 škol a školek z Ostravy a okolí a o ocenění za nejlepší obrázek bojovalo asi 1 200 dětí. V pátek 15. března odborná komise vyhodnotila nejlepší tři obrázky z každé kategorie. Komise měla ale velmi těžkou práci, takže udělovala i čestná uznání. Z naší školy se na krásném druhém místě umístila Asíl Danková se svou grafikou. V pátek 26. dubna pak proběhlo na střelnici ve Staré Bělé slavnostní předávání cen a diplomů za vítězné práce. Součástí akce byla také výstava všech 132 zaslaných obrázků. Pro děti a mládež měli pořadatelé připraveného sokolníka, který zde předvedl ukázku dravců a děti měly možnost se s dravci i vyfotit. Stejně jako v minulém roce měli pořadatelé připraveny i trubačské ukázky. Děti si mohly dokonce hru na lesnici sami vyzkoušet. Letošní ročník byl obzvláště povedený a všem pořadatelům moc děkujeme, nejen za to, že podporují děti ve výtvarné činnosti, ale i za krásně strávené odpoledne při předávání cen.

myslivost1   myslivost2

 

Pohled do jiného a přece stejného světa – 2019

Naše škola se i v tomto roce zúčastnila mezinárodní výtvarné soutěže pro děti s poruchami autistického spektra „Pohled do jiného a přece stejného světa“. Ocenění obdržel Matyáš Goj za kresbu portrétu tužkou. Slavnostní předávání cen proběhlo 24. 4. 2019 v Nové scéně Vlast ve Frýdku – Místku. Akce se zúčastnila celá Matyášova rodina, včetně jeho bratra Vavřince, kterého věrně na své kresbě Matyáš ztvárnil. Svého spolužáka přijeli na akci podpořit také žáci mediálně-fotografického kroužku. Kromě výherní kresby je níže k vidění ukázka tvorby žáků, jejichž obrázky byly do soutěže také zařazeny. Matyášovi k výhře moc gratulujeme!

pohled1

Matyáš Goj - "Brácha Vavřinec", výtězná kresba

pohled2

Mikuláš Prorok - "Miky jako kuchař"

pohled3

Lukáš Tlolka - "Televize"

pohled4

Matyáš Ferkál - "Ryba"

pohled5  

Denis Alexa - "Zmatek"

fm3

foto z předávání cen v Nové scéně Vlast


 

DEN MATEK V 1.A

Den matek je den , kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. V tento den děti dávají svým maminkám dárečky, většinou vlastnoručně vyrobené, proto naše třída  ( 1.A. ) nelenila a udělali jsme si projektový den. Ve čtvrtek 9.května jsme pozvali všechny tatínky do naší školy . Na chvíli zapomněli na svou sílu :) a společně se svými dítky se pustili do vyrábění. Vyrobili jsme si přání a srdíčko, jako zápich do květináče. Také jsme si zazpívali písničku " Krásně je u mámy." Tato akce se moc povedla , z tvoření jsme měli všichni velkou radost . Výrobky si děti odnesly domů a těšily se na neděli, až svou maminku  překvapí.
1.1   1.2   1.3  

1.4

1.5 1.6 1.7

1.8

1.9 1.10 1.11

 

Florbalový turnaj 2019

16.4.2019 - Naše škola organizovala Florbalový turnaj 2019. Turnaje se zúčastnili tyto týmy: Black Panters a Sharks Ostrava (ZŠ Spartakovců), ZŠ U Haldy, ZŠ Ukrajinská a Drtiči Ostrava (ZŠ Ukrajinská).

Celý turnaj se nesl v duchu fair – play a taky to bylo díky skvělé práci rozhodčí Vlaďky Maděrové, která nám odpískala celý turnaj.

Děkujeme škole Spartakovců za půjčení tělocvičny na tuto akci a všem co pomáhaliJ

Konečné pořadí turnaje: 1. Black Panters

                                        2. ZŠ U Haldy

                                       3. Sharks Ostrava

                                       4. Drtiči Ostrava

                                      5. ZŠ Ukrajinská

img 3528   img 3682
img 3700 img 3766


 

 

Výtvarná soutěž "Nemocniční zajíček"

               Základní škola při Fakultní nemocnici v Hradci Králové uspořádala 2. ročník výtvarné soutěže „Nemocniční zajíček“. Tato soutěž je určena pro mateřské školy a základní školy při zdravotnických zařízeních a dětských léčebnách v České republice.

                 Došlé práce jsou vystaveny a hodnoceny tříčlennou porotou podle věkových kategorií. Nápadité a originální výrobky dětí z mateřských a základních škol jsou po zásluze odměněny.

vel1   vel2
vel6 vel9

                         Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo 18 škol při zdravotnických zařízeních. Zaslali jsme devět prací našich dětských pacientů, kteří leželi na  oddělení velkých dětí, a všechny byly oceněny. Pět dětí získalo 2. cenu za velikonoční motivy a čtyři z nich mimořádné ocenění za motivy jara.

vel5

vel8

vel4   vel3

           Protože už všichni účastníci soutěže byli propuštěni, diplomy a malá odměna s poděkováním jim byla zaslána poštou. Všem moc gratulujeme!


zajc11 zajc12

 

PARA HOKEJ 2019

V úterý 30. 4. 2019 jsme se šli podívat na MS v para hokeji Ostrava 2019 do Ostravar arény. Ambasadorem této události je Dominik Hašek, který také utkání mezi Japonskem a Švédskem zahájil. Byl to úžasný zážitek. Někteří z nás drželi palce Japonsku, jiní Švédsku. Všichni jsme fandili ze všech sil. Větší štěstí měli hráči Švédska. O přestávce jsme se posilnili popcornem. Po utkání jsme se šli vyfotit s maskotem – tučňákem Samsonem. Byl to skvělý den!!!

para1   para2
para3 para4

 

Strana 3 z 12

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

SCHRÁNKA DŮVĚRY

FACEBOOK

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.