Svět techniky U6

Ve světě techniky nás to moc bavilo.

hhh1   hhh2

hhh3

 

hhh4
hhh5 hhh6

 


 

 

Exkurze v HZS

V úterý 19. května 2015 jsme navštívili hasičskou zbrojnici. Děti si prohlédly hasičská auta, vyzkoušely si stříkání z hadice, práci s hydraulickými kleštěmi, zacvičily si v posilovně. Dávaly dobrý pozor, vše je velmi zajímalo. Na hřišti si pak děti zahrály fotbal.

hasici   hasici2

hasici3

 

hasici4
hasici5 hasici6

 


 

 

Snídaně s Hitrádio Orion 26.5.2015

 "Něco cítíme, co to voní,
      za dveřmi nám někdo zvoní,
      je tam malý kamión,
      hurááá přijel za námi
      HIT rádio Orion.
 
     Velké díky HIT rádiu ORION
     dnes vydatnou snídani máme,
     k tomu jídlo a pití
     kafe z TASSIMO a KAUFLANDU si dáme."

orion   orion2
orion3 

 

Dopravní hřiště 15.5.2015

 "Dopravní značky - už některé známe,
    rádi si o nich povídáme.
    Červená, žlutá, zelená,
    už vím, co to znamená.
    Zelená!...volnou cestu znamená."

 

hriste   hriste2
hriste3   hriste4

 

 

ROZLOUČENÍ S KULINÁŘEM

Dne 25.května proběhlo rozloučení s Kulinářem pro tento školní rok a zároveň oslava úspěchu našich mladých kuchtíků v soutěži Coolinaření s Albertem. Za odměnu jsme dětem servírovali pizzu od profesionálů..............

111  112 
113   114

115

 

116
117 118

 

VÝHRA V SOUTĚŽI

Naše škola se rozhodla zúčastnit soutěže "Zdravá pětka", vyhlášené společností Albert. Podmínky soutěže byly následující. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: 1. - 3. třída, 4. - 6. třída a 7. - 9. třída a free coolers. Podmínky: studená kuchyně, cena do 100 Kč pro 4 osoby. 

Velice gratulujeme našim kuchtíkům, kteří vyhráli v kategorii FREE COOLERS  s vejci plněnými tuňákovou pomazánkou....

kulin 

POKLADY ZEMĚ

Dne 10. dubna jsme se vypravili s dětmi, které jsou přihlášeny do fotografického kroužku, na výlet do Ostravy – Plesné. Do Plesné jsme se přiblížili linkovým autobusem. Zbytek cesty jsme došli pěšky. První naše kroky vedly do koňského výběhu. Fotografickým tématem byly totiž tento den ,,POKLADY ZEMĚ“. Toto téma vyhlásila jako každoroční výtvarnou a fotografickou soutěž ZŠ Ostrčilova. Děti byly proto velmi rády, že jim bylo umožněno nafotit si koně zblízka přímo v ohradě. Nezapomněli jsme se zastavit také v naší oblíbené kavárničce Kafrárně, kde jsme se občerstvili a připravili se na cestu pěšky do školy. Zvolili jsme příjemnou trasu lesem kolem potoka. Kromě různých přírodních zákoutí jsme viděli také kaluž plnou žabích vajíček. Vše jsme samozřejmě nafotografovali. Všichni účastníci výletu byli po návratu do školy sice unaveni, ale plni nových zážitků.

foto7   foto8
foto9 foto10


 

DŘEVĚNÉ RYBY

Na jaře 2015 jsme se ve výtvarném kroužku pustili do zpracování dřeva. Žáci, kteří navštěvují výtvarný kroužek, byli velmi nadšeni. Našim cílem bylo vytvořit rybky korálového útesu. Nejprve si žáci nakreslili rybu, kterou měli za úkol vyřezat z dřevěné desky. Po obroušení a osmirkování si rybku mohli dotvořit podle vlastní kreativity. Žáci si při výrobě rybek vzájemně pomáhali a vznikla tak příjemná tvůrčí atmosféra. Někteří rybky dozdobili látkami, krajkami, korálky a lesklými flitry. Jiní ji polepili ústřižky z papíru nebo mušličkami. Fantazii se meze nekladli. Práce se žákům dařila a výsledek, který můžete vidět na fotografiích níže, se velmi povedl. Hotové rybky budou tvořit dekoraci v naši nové škole v relaxační místnosti.

vk2   vk3
vk4

vk5


 

BUBNOVÁNÍ

Muzikoterapie a bubnování nás baví, hudbu máme rádi.

drs1   drs3
drs4 drs2


 

 

Vernisáž výstavy ,,Pohled do jiného a přece stejného světa" 2015

Dne 6. května proběhla vernisáž 6. ročníku mezinárodní výstavy výtvarných prací osob s poruchami autistického spektra ,,Pohled do jiného a přece stejného světa". Vernisáž s předáváním cen proběhla ve foaye Nové scény Vlast ve Frýdku-Místku. Mezi TOP třinácti oceněnými pracemi se umístila kresba snového městečka od Romana Fliegera, žáka 7. třídy. Mezi vystavenými dílky se objevil i obrázek žákyně 5.B Anety Novákové. Na výstavě zářily sytě barevné obrázky Denisa Alexy a Patrika Švengra z šestého ročníku, které dostaly diváky do příjemné a pohodové nálady. Pozadu nebyly ani práce deváťáků Evy Michalové, Zuzany Rajnochové, Jana Hůly, Jana Miksy, Saši Otiska. Komisi složenou z odborníků, kteří vybírali výtvory dětí na výstavu, zaujal i obrázek Lukáše Vávry z 6.A, který zobrazoval svět počítačových her. Vernisáž byla velice povedená a kromě uměleckých dílek na nás čekalo i výborné občerstvení. Děkujeme SŠ, ZŠ a MŠ Frýdek-Místek, p.o., která tuto soutěž pořádá a přejeme spoustu úspěchů i v dalších ročnících.

auti1   auti3
auti2 auti4


 

Divadelní představení Kocour Modroočko.

 

evca2   evca4

Modroočko pochází z oblíbené dětské knížky spisovatele a přírodovědce Josefa Koláře Z deníku kocoura Modroočka (1965). Na začátku je to roztomilé kotě, které si po vypuštění z mateřského pelíšku zvědavě a někdy trošku nemotorně osahává svět a hledá v něm své místo. Seznámí se se zkušenější Zelenoočkou, přátelským, ale poněkud sebestředným Zrzundou, protřelým a trochu nebezpečným Natrhouškem… postupně vyroste v dospělého kočíčího mládence, zamiluje se a stane se šťastným tatínkem. Modroočkovy příběhy v divadelní hře doprovázeny hudbou Marka Ebena baví už několikátou generaci a nás bavily také.

 

evca1  

evca3


 

KNIHA-A-JÁ-2015

V tomto roce jsme se poprvé rozhodli zúčastnit výtvarné soutěže s tématem „Kniha a JÁ“. Zpracování „knihy“ ve výtvarných dílkách bylo pro žáky trochu obtížné. I přesto ale vznikly na naší škole velmi povedené kresby a malby s danou tématikou. Na fotografiích můžeme vidět malbu pastelkami od Zuzany Rajnochové (9. ročník) a kresbu tužkou od Natálie Gajové (6. ročník).

m5   m6


 

Pohled do stejného a přece jiného světa 2015

Další výtvarnou soutěží, které se naši žáci již tradičně účastní, je soutěž s názvem "Pohled do jiného a přece stejného světa". Tato soutěž je určena pro děti s poruchami autistického spektra. Na fotografiích můžeme vidět malou ukázku obrázků od Zuzany Rajnochové, Lukáše Vávry, Denisa Alexy a Evy Michalové. Držíme všem zúčastněným palce!

m1   m2
m3 m4


 

Velikonoční radosti 2015

Od pondělí 30. března do středy 1. dubna proběhla na druhém stupni velikonoční výstavka našich žáků a pedagogů. Chodby naší školy dostaly příjemnou jarní atmosféru. Výstavka byla jako každý rok prodejní. K zakoupení zde byly nejen keramické dekorace, nádherné věnce a koše pletené z pedigu, malované kraslice, ale i spousta dalších velikonočních potěšení. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravách výstavky a navodili tak příjemnou velikonoční atmosféru. Děkujeme také všem, kteří zakoupením výrobků přispěli na další provoz výtvarné dílny.

v1   v2
v3 v4

 

Coolinaření s ALBERTEM

Naše škola se rozhodla zúčastnit soutěže, vyhlášené společností Albert. Podmínky soutěže byly následující. Soutěžilo se ve třech kategoriích: 1. - 3. třída, 4. - 6. třída a 7. - 9. třída. Podmínky: studená kuchyně, cena do 100 Kč pro 4 osoby. 

Kategorie 1.-3.třída zvolila nazdobený toust s mrkvovou pomazánkou

Kategorie 4.-6.třída zvolila těstovinový salát, jehož recept naleznete zde:

Kategorie 7.-9.třída zvolila vejce plněná rybí pomazánkou, recept naleznete zde:

Jak se nám dařilo, posuďte sami…

 1. -_3._tda_foto1 

1. -_3._tda_foto4 

 

 4. -_6._tda_foto4  

 kopie -_p1290114

 

 7. -_9._tda_foto2  7. -_9._tda_foto3


 

Lyžařský kurz na Červenohorském sedle  18.-21.3.2015

byl skvělým zakončením lyžařské sezóny 2015. Slunce a dostatek sněhu na sjezdovkách nám přály po celé čtyři dny.  Nadšení lyžaři Filip, Honza, Lukáš, Ondra a snowboardista Míša absolvovali nejen výcvik na svahu, ale rovněž zdokonalování již osvojených dovedností. Skupina monoskiařů ve složení Terezka, Karinka, Matěj a David se zaměřila na výcvik carvingové techniky. Díky výborným sněhovým podmínkám zdolávali všechny výcvikové tratě v lyžařském areálu. Pochvalu zaslouží všichni účastníci kurzu, především za skvěle připravené zázemí, průběh výcviku, dobrou náladu a nadšení pro zimní sporty. Všichni se těšíme na novou lyžařskou sezónu 2016 J

img 8446   img 8443

p1090939

 

p1090892 1
img 8933 img 8829


 

Lyžování na Vaňči 10.3.2015 

 

kopie -_p1290114   p1290138kopie
p1290195kopie p1290198kopie


 

Velikonoční výstavka

vvvv    

vvv

Moc rádi jsme se pochlubili svými výrobky na Velikonoční výstavce konané 30.3. a 31.3. v prostorách naší školy.

Upřímně děkujeme rodičům za dobrovolné vstupné. Tento výtěžek 489.- Kč využijeme k nákupu materiálu pro další tvoření.

 

velikonoce4   velikonoce1

 


 

 

Hipoterapie v duhové Plesné

  1. Dělat hipoterapii, když vám slunce svítí do zad, je radost.
  2. Dělat hipoterapii v místě, kde jsou lidé, co mají rádi svoji práci, je radost na druhou.
  3. Dělat hipoterapii s dobře připravenými koňmi, kterým můžete takřka stoprocentně věřit, je radost na třetí.

Nám se povedlo takové místo najít. Jedná se o klub Duhová víla v Ostravě-Plesné, kde jsme začali jezdit od listopadu 2014.

Když budete hledat informace o hipoterapii, zjistíte, že je to jedna z rehabilitačních technik, která pomáhá dětem s různým postižením. Je však potřeba dodat, že pokud nechcete dítě jen vozit na koni, ale dělat to „pořádně“, pak potřebujete kvalitního koně, sehraného hipologa a dobrý terén. Toto všechno jsme našli v Duhové víle v Plesné. Paní Martina Holušová, která je majitelkou klubu, nám již od začátku vycházela vstříc a nabízela všechny možnosti svého zázemí, abychom mohli naplnit různá specifika našich žáků, které ve škole máme. Jako přidaný bonus je její ochota a energie, která se přenáší na děti i nás, když na hipoterapii přijedeme. Plesná nabízí také nádherné možnosti terénu, který zvyšuje nároky na práci dítěte, které sedí na hřbetu koně a navíc se dá spojit s dalšími tématy lesa a zvířat v něm. Využíváme také zpevněných komunikací, kde si děti zkoušejí koně vést a získávat tak zpětnou vazbu na své chování a učí se komunikovat s koněm trochu jiným způsobem.

Jak jsem uváděla výše, spojení věcí, které přinášejí výsledek na třetí, za který děkujeme Duhové víle, Martině i Plesné.)

A nesmím zapomenout na zázemí v kavárně Kafrárně hned vedle statku, kde se u kávy a dortu probírají všechny zážitky, které proběhly.

Děkujeme!!!

hip1 

 

hip2
hip3

hip4

 

hip5 hip6

 


 

 

Divadelní představení Liduščino divadlo.

 Dne 19.3. 2015 jsme my všichni z 1. stupně Ukrajinské školičky  v Ostravě -Porubě navštívili milé, jarní představení " VESELÉ VELIKONOCE"  v Nové Aule VŠB-TUO.

 LIDUŠČINO DIVADLO- nám  v pohádkovém pásmu představilo vznik velikonočních svátků,staročeské velikonoční zvyky, koledy a lidové písničky.

 Tímto divadlem jsme i my přívítali příchod jara a moc se nám to líbilo.!!!

 

divadlo3

divadlo4

 

divadlo1   divadlo2

 


 

Velikonoční řemesla v klubu Ámos.

 V pátek přestože bylo 13tého , jsme vyrazili tramvají na velikonoční řemesla do centra Ostravy. Celý klub Ámos byl velice pěkně vyzdoben vajíčky, květy, trávou a živými kuřátky. Ta se dětem líbila nejvíce. Děti si vyrobily květináčky, panenku z lýka, jarní kuřátko a malovaná  vajíčka voskem.

Moc se nám to líbilo.

opvk4   opvk
opvk2 opvk3

 


 

 

 

                   velikonoce


 

              pas


 

Jak se šesťáci vypořádali s úkolem vytvořit pracovní list na téma - objem

Třída 6.A prožila netradiční hodinu Fyziky, jejíž cílem bylo, aby se žáci vžili do role učitele a připravili pro své spolužáky testy na prozkoušení znalostí. A  jak se šesťáci vypořádali s úkolem vytvořit pracovní list na téma - objem? Posuďte sami......

KLIKNI NA ODKAZ:

                     Výsledky - jednotky objemu

Práce našich žáků naleznete také v sekci PRACOVNÍ LISTY, kategorii FYZIKA


 

 

Požární ochrana očima dětí - 2015

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska vyhlásilo soutěž s hasičskou tématikou Požární ochrana očima dětí pro rok 2015. Naše škola se tradičně zúčastnila výtvarné části soutěže. Mezi obrázky, které budou zastupovat naši školu, patří také práce žáků z 6.B. Reprezentovat nás bude kresba hasičského vozu progresemi od Martina Sobotky a malba fixami od Radka Škraboly, které můžeme vidět na obrázcích níže. V loňském ročníku soutěže získal velmi dobré umístění Lukáš Koukal, který vyhrál krajské kolo. Všem zúčastněným proto držíme palce a doufáme v podobné úspěchy!

hasici   hasici2


 

 

Valentýn v naší škole

V pátek 13. 2. 2015 se slavil v naší škole Valentýn. Žáci si mezi sebou vyměňovali valentýnky. Paní učitelka Katka Marečková byla zvolena Valentýnkou školy. Dostala dárek, korunu a lízátko, měla velkou radost. Valentýnem školy se stal Tomáš Jedelský ze sedmé třídy. Z naší třídy dostaly nejvíce valentýnek Katka a Sarah. Valentýnky rozdávala děvčata z 6. A, Vendula a Aneta, které byly převlečené za amory.
                                                                                                      Napsal kolektiv 6. B

valentyn   valentyn2


 

Koncert Pavla Nováka ml.

 Chovej se jako člověk.

Pravidla slušného chování zpracovaná v krásných dětských písničkách Pavla Nováka. Výchovný pořad velmi srozumitelnou formou seznamuje děti se základy slušného chování a vztahů mezi lidmi. Začíná se stolováním s praktickými ukázkami. Navazuje seznamování se s malou exkurzí do pravěku. Zpívá se o kouzelných slovíčkách "děkuji" a "prosím", hovoří se o vlídnosti. Pokud se chceme prát, tak pouze v ringu. Zazpívali jsme si  o tom, že odpadky na zem házet nebudeme. V písničce se dětí dozvěděly, že každá příležitost si žádá jiné oblečení.

pavel novak_2   pavel novak_1

 


 

 

Tvůrčí dílna v Centru volného času v Porubě.

V únorové tvůrčí dílně jsme si vyrobili veselé klauny. Všem se dílo povedlo .

tvurci dilna_1   tvurci dilna_2


 

Přehlídka dětské divadelní tvorby Arénka

 

Dne 23.1. a 24.1.se konal 19. ročník Přehlídky dětské divadelní tvorby Arénka. Arénka je nesoutěžní přehlídkou dětských souborů, zabývajících se především divadelní tvorbou, ale i jinými uměleckými aktivitami. Přehlídku již druhým rokem pořádá občanské sdružení Donum. Smyslem přehlídky je konfrontace různých stylů práce s dětským souborem, vytvoření příležitostí pro předávání zkušeností. Doprovodný program tvoří diskuze o shlédnutých představeních, metodice práce s dětmi a praktické workshopy, zabývající se dramatickou výchovou dramaterapií, pod vedením odborných lektorů.

dasa2   dasa4
dasa1 dasa3

 


 

Názory dětí

Arénka je dobrá příležitost k tomu, aby se děti, které rády vystupují, předvedly. Je určitě dobře, že nás na Arénce vystupuje tolik, můžeme si potom porovnat své zkušenosti. Bez dobrých diváků bychom to tak dobře nedali. KAWAII!!!

 


 

Chcete předvést talent svůj?

Vypravte se na Arénku.

Zakřičíme "Machu stůj",

poctíme herectvím svou maminku.

Divadelní prkna jsou nám k dispozici,

představení potřebná jsou přeci.

 


 

 

 

DĚTI, POZOR, ČERVENÁ!

V roce 2015 jsme se opět zúčastnili již XXXIII. ročníku výtvarné soutěže s  názvem ,,Děti, pozor, červená!“, tematicky zaměřené na bezpečnost v silničním provozu. Hlavním námětem v tomto roce bylo: Odrazky, blikačky, reflexní oblečení – zkrátka chci být v silničním provozu vidět. Na fotografiích jsou práce od Honzy Hůly a Natálie Gajové, které byly zaslány do soutěže, aby reprezentovaly naší školu. Všem zúčastněným držíme palce a o výsledcích soutěže budeme informovat na webových stránkách.

dp2   dp1  

 

HIPOTERAPIE 5.B V PLESNÉ 2015

V úterý 27.ledna jsme byli na výletě v Plesné, měli jsme jezdit na koních, ale v noci mrzlo a sněžilo, a tak by bylo ježdění nebezpečné.  I přesto jsme si to užili.   Nejdřív jsme si koně  prohlédli  a   pozdravili se s nimi. Pozorovali  jsme, jak koně vyhánějí  do výběhu. My otužilci jsme  přelezli ohradu a brodili jsme se sněhem kopec nekopec  za nimi. Pan Petr nám dal sebou tašku sušeného chleba a paní Katka vzala pytlík mrkve. Co myslíte, že jsme s tím udělali? Pro koho to asi byla svačinka? Pro koníčky. Vendulka a Martínek měli ze začátku trošku obavy, ale zvládli to, a to je super! Všichni jsme společně koníčky krmili z ruky. Koníkům svačinka chutnala. Vrátili jsme se do stáje. Saša a Kristýnka dávali krmení do žlabu, pak jím se senem pomohla Anetka. Martínek se staral o všechny kočičky a koťata. Při práci nám vyhládlo, a tak jsme šli mlsat do kavárny. Někdo si dal palačinky, někdo štrúdl, dospěláci kafe. A pak už byl čas vrátit se do školy. Tenhle výlet jsme si moc užili, pojedeme příště zas a snad si už i zajezdíme.

Napsala 5.B 

hipo1 hipo2
hipo3   hipo4
hipo5 hipo6

 


 

 

Divadlo Smíšek

Přijelo k nám do školy divadlo Smíšek , které pobavilo nejen děti, ale i nás dospělé . Už teď se těšíme na další návštěvu v červnu.

 

smek2   smek1


 

 

Pololetní vysvědčení

Ve čtvrtek 29. ledna proběhlo na naší škole slavnostní předávání pololetního vysvědčení. Každá třída si tento výjimečný okamžik zpestřila jinak. Například kolektiv 9.B šel navštívit nemocného spolužáka. Žáci 6.B a 7. třídy se rozhodli pro malé posezení v cukrárně. Pro některé žáky to bylo vůbec první vysvědčení, které na naší škole dostali. Takže bylo opravdu co slavit. Všichni žáci měli velkou radost, hlavně z pololetních prázdnin, které je čekali.

 

 

vysvdceni1   vysvedceni2 

 

SRDCE S LÁSKOU DAROVANÉ

Žáci deváté třídy se v letošním školním roce zúčastnili prvního ročníku soutěže s názvem Srdce s láskou darované. Soutěž byla rozdělena na literární a výtvarnou část. Konkurence byla opravdu velká, soutěže se zúčastnilo přes 550 projektů z celé České republiky. Přestože se kolektiv 9.B na prvních místech neumístil, cíl soutěže, který spočíval v podpoře tradičních lidských hodnot, žáci splnili na výbornou:-). Více informací o soutěži a jiné projekty najdete na webových stránkách http://age-management.cz/soutez/.

Soutěžní báseň a foto:

PRO RADOST

Jsme 9.B kolektiv.
Máme spoustu nešvarů svých,
ale dobré vlastnosti také máme,
někdy si i pomáháme.
Jsme parta více holek, než kluků,
často si podáváme pomocnou ruku.

Práce na srdci nám trochu déle trvá,
ale náš kolektiv už se tolik netrhá.
Karton jsme obalili novinami,
nejsou už takové nešvary mezi námi.
Srdce jsme malovali narůžovo,
byli jsme celí špinaví od toho.
Nad darování srdce jsme uvažovali jen chvíli.
Vytvořili jsme i žíly,
tím dokazujeme svou píli.

Pan Petr je velmi milý a obětavý,
v Biologii nás vždy pobaví.
Vymýšlí pro nás aktivit spoustu,
je totiž na vysokém sportovním postu.
Na naší škole byl nejdříve fyzioterapeutický pracovník,
na hippoterapii nás naučil s koňmi trik.
Po skalách s ním lozíme,
že spadneme, se nikdy nebojíme.
Na raftování se vždycky moc těšíme,
velké množství řek sjíždíme.
Na plavání děláme vždycky spoustu blbostí,
pan Petr je totiž dobrák od kosti.
Protože se už blíží zima,
na lyžáku to bude zase prima.
Protože ne všichni z nás chodit můžou,
dospělí jim v tomto pomůžou.
Pan Petr s monoski jezdí jako ďábel,
přitom je to ve svém srdci velký anděl.

Ne jenom že duši má krásnou,
všechny holky nad ním také žasnou.
Hnědé vlasy, mužné tělo,
je vidět, že cvičit se mu hrozně chtělo.
Je radost na něj pohledět
a něco zajímavého od něj se dozvědět.

Pan Petr má k nám cestu dlouhou,
přitom s ním máme jen hodinu pouhou.
Dojíždí do Ostravy až z Nového Jičína,
není to promarněná hodina.
Doma má tři malé děti,
i přesto vždy rád za námi letí.
Dva kluky a jenu holku,
navštěvují ještě školku.

Má spoustu aktivit i mimo svou práci,
ve vodě se s dětmi učí plavat jako draci.
SK Kontakt se jeho skupina nazývá,
spoustu legrace s ním ve vodě prožívá.
Rád se hodně hluboko potápí,
s ledovou vodou si neoprenem poradí.
Cyklistice také fandí,
s kolem skoro každý den drandí.

Za jeho dobrotu mu darujeme kartonové srdce,
takových lidí je málo přece.
Protože nás dobře učí
a moc nás při tom nemučí,
dáváme mu orgán srdce.
A doufáme, že si na nás vzpomene i po roce.
Srdce může použít i jako pomůcku do biologie,
on tak hodný přeci je.

Děkujeme mu moc za vše,
zasáhl srdce naše.

Kolektiv 9. B – Karin, Eva, Saša, Zuzka, Terezka, Honza, Honza, Honza a Štěpán

 

srdce1   srdce2
  

 

BURZA FOTOGRAFIÍ

fotokrouek

 

Od 2. do 6. února bude probíhat na chodbě budovy 17. listopadu prodej fotografií ze školních akcí. Malá fotografie zde bude k dostání za pouhé 3,-Kč! U paní Ivetky J. a paní Markétky je možnost domluvit i množstevní slevuJ

Zakoupením fotografie podpoříte FOTOGRAFICKÝ KROUŽEK!!!NEMOCNIČNÍ KLAUNI

Ve středu 21.1.2015 jsme nebyli sami, přišli mezi nás zdravotní klauni.

Radost i pláč mají na tváři, každému s nimi očička zazáří.

Tolik radostí, pohody a dojetí, přineslo jejich klaunovo objetí.

Břéťa, Zita a Andělka, to je partička boží,

my mysleli jsme, že děti samou radostí stacionář zboří.

Bylo to nádherné, zastavil se čas,

my těšíme se jenom, až přijedou zas.

nemocnin klauni1   nemocnin klauni2  

nemocnin klauni3
 


 

 

Prohlídka betlému 15.1.2015

Na tři krále o krok dále, zvědaví jsme neustále,

na betlém v třebovickém kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Vánoční písně jsme u betléma zapěli, otec na bongo hrál,

biblický příběh vyprávěl a také dětem dárečky rozdával.

Každé dítě  si vybralo dáreček, malý papírový zvoneček,

na němž betlémské poselství stálo.

Otec ještě křížek na čelo dětem dal, a potom všem klid a pohodu v duši přál.

betlm1   betlm2  

betlm3


 

 

Zimní radovánky na školní zahradě.

 

zima1   zima2

 

 


 

 

Vánoční besídky ve třídách.

 

vanoce  

 

vanoce2


 

 

Mikuláš Hitrádia Orion a hráčů FC Baník

Také odpoledne 5. prosince 2014 bylo veselé. Na oddělení Dětského lékařství Městské nemocnice Ostrava dorazil Mikuláš s andělem a čertem z Hitrádia Orion a jako bonus přivedla i hráče FC Baníku Ostrava. Přivítali jsme Michala Frydrycha, Jiřího Pavlenku, Tomáše Vengřinka a Davora Kukece, kteří       po marné snaze čerta odnést si někoho do pekla a rozdání mikulášské nadílky, předali adventní kalendáře, ovoce a upomínkové předměty Baníku Ostrava. Samozřejmě nesměly chybět podepsané fotografie hráčů s věnováním.
Zpívalo se, fotilo se a došlo i na spoustu zajímavých otázek, např. kolik gólů dali, co jedí nejraději, kam chodili do školy, jak se učili… Odpoledne uběhlo  v příjemné předvánoční atmosféře a vykouzlilo na tvářích dětí úsměv a radost.

hitradio1   hitradoi2
hitradio3 hitradio4

 

 

Mikulášská nadílka

5. prosince 2014 nás na dětské oddělení MNO přišli potěšit žáci ze ZŠ Ostrčilova, kteří si připravili s Mgr. Radmilou Hiklovou vánoční vystoupení s baletem, básničkami a vánočními koledami, které zpívali pod taktovkou Mgr. Jakuba Mezírky. Po té vstoupil Mikuláš s čertem a anděly, kteří za básničku či písničku rozdávali dětem mikulášské balíčky, které dobrotami naplnilo stravovací zařízení naší nemocnice. Všichni  měli z jejich návštěvy radost.

mikulas1   mikulas2
mikulas3 mikulas4

 


 

 

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK ČERVENOHORSKÉ SEDLO

18.-21.2015

Fotografie z lyžování naleznete na tomto odkaze:

lyze15    Lyžařský výcvik na Červenohorském sedle březen 2015LYŽAŘSKÝ KURZ 7.-10.1.2015

již tradičně na Červenohorském sedle v Jeseníkách, vyrazili jsme ve složení : lyžaři Filip Juhos, Patrik Kopecký, Ondra Vnenčák, Martin Krzystek a Honza Ondrášek, monoskiaři Martin Havel, Terezka Muroňová, Katka Sasáková a Jituš Vilímová.  Katka s Jituškou si vyzkoušely monoski zcela poprvé, a k potěšení s velkým úspěchem. Skvělé lyžařské výkony podali rovněž monoskiaři Martin s Terezkou a zdatní lyžaři Patrik, Ondra, Martin, Honza a FilipJ Těšíme se všichni na březnový termín!J

 FOTKY Z LYŽOVÁNÍ ZDE...: KLIKNI        

www.rajce.idnes.cz     (uživatel: ukrajinska  ,  heslo: ukrajinska) 

lye 15    Lyžařský výcvik na Červenohorském sedle leden 2015 


Vážená paní ředitelko,

chtěl bych touto cestou ocenit práci Vašich kolegů na lyžařském výcviku v Jeseníkách.
Jejich obětavost, přístup k dětem, zájem o potřeby jednotlivců, entusiasmus a smysl pro humor, to všechno vytvářelo velice příjemnou atmosféru.
I přes nepříznivé počasí panovala díky Vašim kolegům vždy dobrá nálada.
Bylo zřejmé, že svou práci dělají srdcem a že jsou to lidé na svém místě. Myslím, že v mnoha ohledech dělali daleko víc, než pouze svou
povinnost. Patří jim mé velké uznání.
Chtěl jsem se s Vámi podělit o své čerstvé dojmy jako "očitý svědek" .
Přeji Vám, Vašim kolegům i celé škole hodně dalších úspěšných akcí.

S pozdravem

Juraj Havel

 

Vážený pane Havle,

mnohokrát Vám děkuji za krásnou zprávu. Jsem ráda, že oceňujete mé kolegy za jejich profesionální a lidský přístup k dětem. Práce, kterou vykonávají je někdy opravdu náročná a dobré slovo a pochvala moc potěší. Váš email jim s radostí přepošlu, protože pochvala z vaší strany je nabije další energií, kterou k výkonu své práce potřebují. Pro mnoho mých kolegů je jejich práce opravdovým posláním.

                        Mnohokrát Vám děkuji a přeji krásné dny!

                                                                 S pozdravem Jana Heřmanová


 

chs1    chs2

chs3

 

chs4
chs5 chs6
 

 


 

   

PŘÁNÍ K VÁNOCŮM

jana vnoce

 

POZVÁNKA - MALÉ VÁNOČNÍ RADOSTI

pozvnkabesdka

 

Vánoční Praha

 

Dne 11. prosince 2014 navštívili žáci z novinářského kroužku vánoční Prahu, také jeli stálí dopisovatelé a někteří rodiče. Výlet se velmi vydařil, viděli jsme Václavské náměstí se sochou Svatého Václava na koni, Národní muzeum, Staroměstské náměstí, Staroměstský orloj a Karlův most. Zúčastnili jsme se zasedání POSLANECKÉ SNĚMOVNY. Byli jsme okouzleni výzdobou Prahy, zvláště večer na nás zapůsobily rozsvícené vánoční stromky na Staroměstském náměstí a na Václavském náměstí. Někteří účastníci hezkého výletu si koupili vánoční dárky pro své příbuzné. Těšíme se na další akci novinářského kroužku.
Žáci z novinářského kroužku

 

praha 2_2   praha 2_1


 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA SŠ Prof.Matějčka

Dne 5. 12. 2014 se uskutečnil na SŠ prof. Zdeňka Matějčka Den otevřených dveří, kterého se tentokrát zúčastnili všichni žáci z druhého stupně. Střední škola byla perfektně připravená, exkurze se nám líbila.
Žáci z novinářského kroužku
Dne 5. 12. 2014 jsem šel se svou třídou na exkurzi, která byla na střední škole. Prošli jsme několik učeben s nabídkou oborů: pečovatelský, obchodní, zahradnický, pletení košíků atd. Ve školní restauraci jsme si prohlédli bar a slavnostní stoly, nakonec jsme si objednali u baru něco k pití. Já jsem si dal cocktail Rudý měsíc, byl dobrý. Exkurze se mi líbila. 
Radim Vašek, 7. třída

matej1   matej2


 

Vánoční koncert sdružení Podkova

Dne 9. 12. 2014 jsme byli na Vánočním  koncertě Sdružení Podkova v Ostravě – Zábřehu.

Vystupovali tam kouzelnice, orientální tanečnice, taneční skupina a na závěr byl Tomáš Klus. Moc nás zaujaly kouzelnice se svými kouzly s holuby, které dívky proměnily v králíka. Potom měly na stole připravenou vázu s květinou, ze které otrhaly listy, daly je do pytle a potom z něj vyhazovaly lístky. Po kouzelnicích vystupovala orientální tanečnice, která tančila se zlatými křídly. A nakonec nám zazpíval Tomáš Klus. Byla s ním velká legrace, protože v průběhu zpívání seskočil z pódia a šel mezi děti. Na konci byla autogramiáda a focení. Moc se nám to líbilo a pobavilo a těšíme se na příští ročník. Žáci 8.třídy

podkova1   podkova2
podkova3 podkova4

 


 

Jak jsme slavili Mikuláše u nás ve škole

Dne 4. prosince 2014 k nám do školy přišel Mikuláš s anděly a čerty. Jejich tváře nám byly poněkud povědomé.  Některé děti měly radost, jiné ne. Mikuláš se zastavil i v naší třídě. Čerti vtrhli do dveří a popadli ty, kteří zlobili. Bohužel jsem byl mezi nimi i já. Dominika vzali do pytle, vůbec neprotestoval. Ostatní žáky i paní učitelku pomazali čerti uhlím. Nakonec za písničku dostal každý adventní kalendář a perník. Akce se vydařila.
Tomáš Jedelský, 7. třída

mik1   mik2


 

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA DODÁVKU VÝPOČETNÍ TECHNIKY

llllllllllll

kkkkkkkk

 


 

Vyrábíme společně Betlém

S dětmi v nemocniční školce ve Vítkovicích jsme se s radostí zapojili do soutěže „Vyrábíme společně betlém“. Zadání znělo: Vyrobte prostorovou figurku do Betléma 20 – 40 cm velikou z libovolného materiálu.

Tuto aktivitu děti přijali s velkou radostí a nadšení. A tak díky velké chuti tvořit se nám podařilo stvořit tři krále a jednoho andělíčka. Na vytváření postaviček jsme použili panenky KIWANIS (které, dostáváme pro děti do nemocnice).

 

Tato soutěž byla organizována ve spolupráci Hitrádia Orion,  Right Power energy s.r.o. a Moravskoslezský deník.

 

První místo pro školy a školky je odměna v hodnotě 30000 kč a každá škola a školka dostala za účast společenskou hru.

dsc02373

dsc02375


 

 

 

Podzimní výstava „ Naše zahrádka“

Od 7. října do 10. října 2014 se konala v naší škole výstava výpěstků z našich zahrádek, kterou připravily paní učitelky Mgr. Markéta Hermanová a Mgr. Alena Kanclířová. Mohli jsme zhlédnout různé druhy ovoce, zeleniny a podzimních květin. Také jsme vyplňovali kvíz, otázky, které nám dělaly problémy, nám byly vysvětleny. Dozvěděli jsme se i mnoho zajímavostí. Výstava se nám velmi líbila a doufáme, že bude i příští rok. Mohli se zúčastnit všichni žáci a zasoutěžit si.
Žáci z novinářského kroužku

Výsledky soutěže tříd:
Na I. místě se umístila 6. C třída.

Výsledky soutěže jednotlivců:
I. místo: Nikol Cmorjaková, 5. A
II. místo: Štěpán Asmus, 6. A
III. místo: Aneta Nováková, 5. B
Děkujeme všem zúčastněným žákům i jejich rodičům za zaslané exponáty. Vítězům blahopřejeme.
Organizátorky výstavy

podzimn vstava podzimn vstava2


 

NÁVŠTĚVA OBCHODNÍ AKADEMIE

Dne 2.10. 2014 jsme navštívili Obchodní akademii v Ostravě - Mariánských Horách. Zúčastnili jsme se skoro všichni. Akce se jmenovala tzv. Den zdraví. A program byl vydatný. První jsme šli na ping – pong, kde naši školu reprezentovala paní Šárka, které jsme fandili, jak nejvíce to šlo. Poté nás čekalo menší občerstveníčko J. Bylo to moc dobré a nejvíce nám chutnaly perníkové kousky a palačinky. Poté byla prezentace o poruchách příjmu potravy a stravování v USA. Poté bylo vyhlášení ZŠ škol, které se dne zdraví účastnily. Ze 6 škol jsme skončili na 4. místě, což je super! J Pak jsme se šli podívat do botanické zahrady, která se nám také moc líbila, byla tak příjemně nazdobená. A nakonec jsme si prohlídli celou akademii. Celkově se nám ten den moooc líbil. Lidi byli moc milí a hodní. (Terezka, Lucinka a Denča, 8.A)

 

02102014890 02102014914

02102014917


 

Náš výlet na Žermanickou přehradu

Se třídou jsem se zúčastnil výletu na Žermanickou přehradu – 10. 9. 2014. Byl jsem na parníku – mohl jsem si tak zajezdit po celé přehradě. Prohlédl jsem si také jachtu, kamarádi se i projeli. Přehrada je hezká. Počasí bylo nádherné, svítilo nám sluníčko. Navštívil jsem také místní restauraci a dal jsem si kuřecí řízek, hranolky a kečup. Jídlo bylo moc dobré. Po celou dobu se nám věnovali 2 kapitáni a 1 admirál. Všichni jsme dostali dózu na svačinu a pamětní list. Doma jsem povyprávěl své zážitky.
Pavel Janyška, 7. třída

ermanice1   ermanice2


 

Podzimní výstavka

podzim vstavkaa


 

Svět není černobílý

Na konci minulého školního roku proběhla uzávěrka soutěže výtvarných prací dětí a mládeže se specifickými problémy s názvem „Svět není černobílý“. Soutěž byla vyhlášena v rámci XXII. ročníku Evropských dnů handicapu v Ostravě, který se uskutečnil ve dnech 29. září - 3. října 2014. Mezi deset nejlepších výtvarníků, které vybrala odborná komise, se dostali žáci naší školy Filip Juhos (9.A) a Tomáš Koukal (6.A).  Ocenění proběhlo na slavnostním večeru Křišťálový kamínek 2014, který se konal 1. října 2014 v Divadle Antonína Dvořáka. Oceněným gratulujeme a těšíme se na další jejich výtvarnou tvorbu!


 

5.A poznává Ostravu

Ve vlastivědě probíráme Ostravu, tak jsme si v červnovou středu vyjeli na výlet. Vybrali jsme si ostravskou radnici s vyhlídkovou věží. Byl tam nádhrený výhled. I počasí nám přálo. Moc jsme si to užili. Nakonec jsme si ještě zašli do radniční restaurace, kde jsme otestovali báječné sportoviště. Už se těšíme na další poznávací výlet. žáci 5.A

5.a ostrava 1 5.a ostrava 2 5.a ostrava 3

 


 

 

Exkurze na vlečkovém provoze Paskov

Dne 16. června navštívili žáci naší školy vlečkový provoz Paskov. Díky panu Ondráškovi, který tuto exkurzi zařídil, mohli vidět a částečně si i osahat nelehkou práci zdejších zaměstnanců. Vlečkový provoz v Paskově funguje jako překladiště kontejnerů, z vlaků na kamióny i naopak. Vlaky zde přivážejí zboží z největších evropských přístavů jako jsou Terst nebo Hamburk. Velký obdiv u nás vzbuzoval překladač kontejnerů ,,Hyster", který byl schopen zvedat náklad až o hmotnosti 70 tun a zvednout ho do osmimetrové výše. V lokomotivním depu jsme viděli lokomotivy, které se právě opravovaly. Překvapením pro nás bylo, že hmotnost těch nejtěžších se pohybuje kolem 100 tun... ! Na železničním stavědle jsme si mohli přehazováním výhybek postavit vlakovou cestu. Ale opravdu největší zážitek byl, když jsme si zkusili práci strojvůdce a projeli jsme se v opravdových dieselových lokomotivách! Moc děkujeme panu Ondráškovi a jeho spolupracovníkům pánům Jandáskovi a Galdiovi. Ti nás celým provozem provázeli a připravili nám krásné a  nevšední zážitky.

p1260420 p1260427


 

Vyhodnocení celoroční sběrové soutěže.

Sběrová soutěž probíhala od října do května – vyhodnoceny byly třídy i jednotlivci:

Třídy: 1.místo – červená třída 2.B   771 kg; 2.místo  - modrá třída   452 kg; 3.místo – červená třída 2.A 175 kg; 4.místo – zelená třída 111 kg; 5.místo – žlutá třída   107 kg;

Žáci jednotlivě: 1.Adrian Puškel 370 kg; 2.Jan Václavík 167 kg; 3.Kristýna Ščepancová 147 kg; 4.Vojta Fischer 134 kg; 5.Alžběta Kočicová 87 kg; 6.Petr Holiš 81 kg; 7.Vojtěch Rada 77 kg a Nikola Cmorjaková 77 kg; 8.Ondřej Vlček 76 kg; 9.Sebastian Skulina 70 kg; 10. Filip Mariánek 67 kg; 11. Lukáš Tlolka 43 kg; 12. Jan Funiok 41 kg; 13. Aneta Nováková 34 kg; 14. David Schücke 21 kg

Děkujeme  silným chlapcům  a panu učiteli Sašovi  za pomoc při nakládání sběru .

sber vitezna trida sber 1

 


 

ARMY-LAND ve Vratimově

Byli jsme na úžasném vojenském dni ve Vratimovském Armylandu. Viděli jsme tam velkou sbírku vojenských zbraní, které jsme si mohli osahat, do vojenských aut jsme nejen nahlédli, ale i usedli. A největším zážitkem pro nás všechny byla jízda terénem „V3Skou“. Zahráli jsme si všichni společně na vojáky a plnili zadané úkoly. Počasí nám vyšlo a celá akce se nám moc líbila.

 

army 1

army2

 

 


 

 

30.5.2014 výlet do ZOO Ostrava

Přestože počasí  nepřálo  výletům , my jsme se  nedali  chladem a deštěm odradit a vypravili jsme se do ZOO za oblíbenými zvířátky. 

zoo1 1 zoo1 2


 

Den řemesel

alt


 

Malba v plenéru

V pondělí 19. 5. 2014 proběhl netradiční výlet do Ostravy – Zátiší. Netradiční na tomto výletu bylo propojení turistiky s výtvarnou výchovou. Takzvané malby v plenéru se zúčastnily deváté a osmé ročníky naší školy.  Po příjezdu do Zátiší dostali žáci papíry, pastelky, uhly a voskovky a začali kreslit okolní přírodu. Po dokončení obrázku jsme vyšlapali kopec do blízkých Budišovice. Po malém zabloudění jsme našli příjemnou cestu lesem, která vedla zpět ke konečné tramvaje číslo 5. Po malém občerstvení na místní zahrádce jsme vyrazili zpět do školy.

malba v plenru malba v plenru2


 

Divadelní představení v KD Akord.

6.5.2014 jsme vyrazili do kulturního domu Akord na výpravný pohádkový muzikál Těšínského divadla s názvem Hrátky s čertem. Pohádka se dětem líbila. Byla plná humoru, poezie a jak už to v pohádkách bývá, zvítězilo dobro nad zlem.

 

akord1 akord2


 

Strana 9 z 12

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

SCHRÁNKA DŮVĚRY

FACEBOOK

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.